لزوم هم‌افزایی نهادهای دولتی و خیرین سلامت در تجهیز مراکز درمانی
بهرام کندائی؛ مدیر سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های دولتی، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت برای اجرای طرح‌ها و تجهیز مراکز درمانی تأکید کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، بهرام کندائی؛ مدیر سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نشست هماهنگی کارگروه خیرین تجهیزات پزشکی در دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان که سه‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه برگزار شد، خواستار شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در ارگان‌های دولتی از جمله اداره‌کل بهزیستی و همکاری با خیرین و سمن‌ها در زمینه تجهیز و اجرای طرح‌های سلامت، برای جلوگیری از موازی‌کاری شد.

 وی بر آمادگی دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان مبنی بر همکاری‌های لازم در راستای اجرای اهداف کارگروه تأکید کرد و گفت: تعامل و هم‌افزایی بین‌دستگاهی و سمن‌ها، منجر به سرعت در اجرای طرح‌های بهداشتی و تجهیز مراکز درمانی می‌شود.

 در ادامه این نشست، فرزانه بهرامی؛ معاون توانبخشی اداره‌ کل بهزیستی کردستان ضمن ارائه گزارش مختصری از اقدامات انجام‌شده از سوی این اداره‌ در زمینه تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز مددجویان و افراد بی‌بضاعت استان، دیدگاه‌های خود را در این خصوص بیان کرد.

 ۶۳۰ خانه بهداشت، ۱۵۶ مرکز جامع ارائه خدمات سلامت، ۱۱۵ پایگاه بهداشت، ۶۹ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۱۶ بیمارستان در کردستان با بیش از هزار پزشک عمومی، ۵۵۰ پزشک متخصص و فوق تخصص، نزدیک به ۵۰۰ داروساز و دندان‌پزشک و بیش از ۱۳ هزار نفر کادر سلامت در واحدهای مختلف به مردم استان خدمات بهداشت و درمان ارائه می‌دهند.

 منبع: ایرنا


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...