ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی رایگان شد
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار کرد: منابع دولتی برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی در قانون بودجه سال 1402 لحاظ شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، حمید طریفی حسینی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، شنبه، اول مهر در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی در مدرسه استثنایی پسران ساریخانی برگزار شد، گفت: وزارت تعاون را کلیدی‌ترین دستگاه و شریک راهبردی خودمان در آموزش و پرورش استثنایی می‌دانیم زیرا هدف و ماموریت مشترک داریم و به ۱۰۵ هزار دانش‌آموز استثنایی در شش گروه‌ معلولیت و ۵۰ هزار دانش آموز دارای اختلالات خدمت‌رسانی می‌کنیم.

 طریفی حسینی ادامه داد: ۱۰۵ هزار دانش‌آموز به صورت مستقیم در حال دریافت خدمات از وزارت تعاون و سازمان بهزیستی هستند و به دلیل اینکه مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی اساس آموزش در دوره متوسطه اول و دوم است، از همین رو با هر دو دستگاه تفاهم‌نامه‌های خوبی داریم.

تفاوتی بین دانش‌آموز استثنایی و عادی قائل نیستیم

 وی با بیان اینکه وظیفه ما در دولت هموار‌سازی راه برای شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان استثنایی است، افزود: تفاوتی بین دانش‌آموز استثنایی و عادی قائل نیستیم. سازمان اداری استخدامی کشور حدود هزار ردیف استخدامی را در اختیار ما قرار داد تا نیروی کار درمانگر و گفتاردرمانگر جذب کنیم. در حال حاضر۶۵۰ نیروی توانبخشی داریم و آزمون جذب هزار نیرو در مهرماه برگزار می‌شود.

 وی با بیان اینکه دولت سیزدهم منابعی را برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ لحاظ کرده است، گفت: هیئت وزیران برای اولین‌بار در آیین‌نامه اجرایی حمل و نقل سرویس مدارس به موضوع دانش‌آموزان استثنایی و بحث ایاب و ذهاب رایگان آن‌ها پرداخت و هفته گذشته این موضوع به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

ساخت سالن ورزشی در‌ مدرسه استثنایی ساریخانی

 وی با اشاره به ساخت سالن ورزشی در‌ مدرسه استثنایی ساریخانی اظهار کرد: از رشد و توسعه کمّی آموزش و پرورش گذر کردیم و بحث کیفیت‌بخشی و کیفیت‌سازی آموزش را دنبال می‌کنیم. ۸۰ درصد مدارس را خیرین می‌سازند و سازمان نوسازی هم در این زمینه کمک و حمایت می‌کند. اگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارت که وظیفه اجتماعی دارند هم کمک کنند می‌توانیم این فضا را تکمیل و از ظرفیت آن استفاده کنیم.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...