چهارمین کنگره انکولوژی کودکان با همت «محک» برگزار می‌شود
معاون درمان مؤسسه خیریۀ محک از برگزاری کنگره بین‌المللی انکولوژی کودکان (چهارمین یادبود پرفسور پروانه وثوق) با رویکرد «درمان چندتخصصی در تومورهای مغزی کودکان» در اواخر اردیبهشت ماه 1403 خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی مؤسسه محک، علیرضا دانشگری؛ معاون درمان محک، در چهارمین کنگره‌ انکولوژی کودکان درباره‌ اهمیت پرداختن به درمان تومورهای شایع مغزی کودکان بیان کرد: متخصصان بیمارستان محک به مدت 15 سال بر درمان تومورهای شایع مغزی کودکان به صورت تخصصی کار کرده‌اند و به همین دلیل در چهارمین کنگره انکولوژی کودکان بر آن هستیم تا دستاوردهای خود را در این حوزه با اساتید و متخصصان داخلی و خارجی به اشتراک گذاریم.

 وی با بیان اینکه درمان تومورهای شایع مغزی کودکان در ایران به پیشرفتگی سایر رشته‌ها نیست، افزود: تعداد جراحان فوق‌ تخصصی مغز و اعصاب كودكان در کشور محدود است و به همین دلیل پرداختن به درمان تومورهای مغزی کودکان در چهارمین کنگره انکولوژی کودکان ضرورت دارد.

 معاون مدیرعامل محک در امور درمان با اشاره به تعداد بالای کودکان مراجعه‌کننده به محک به علت ابتلا به تومورهای مغزی، بیان کرد: تعداد زیادی از پرونده‌های تومورهای مغزی کودکان در محک بررسی می‌شوند. به همین دلیل محک با چالش‌های درمانی متنوع و متعددی درباره‌ تومورهای شایع مغزی کودکان رو‌به‌رو است. بررسی چالش‌های درمانی در این کنگره می‌تواند زمینه دستیابی به پروتکل‌های جدید درمانی را فراهم کند.

 دانشگری در ادامه به اقدامات بیمارستان محک برای درمان تومورهای مغزی پرداخت و گفت: نخستین اقدام محک طی سه سال اخیر استفاده از درمان چندتخصصی است. پیش‌تر درمان کودکان مبتلا به سرطان براساس تشخیص پزشک اصلی پیش می‌رفت و بر همین اساس با تشخیص فردیِ پزشک، برنامه درمانی به کودک داده می‌شد اما طی سه سال اخیر، جلسات تخصصی توموربورد با حضور متخصصان مربوطه از رشته‌های مختلف برگزار می‌شود و بهترین برنامه‌ درمانی براساس نظر جمعی پزشکان حاضر در جلسات توموربورد پیشنهاد می‌شود.

 معاون مدیرعامل محک در امور درمان از اعلام فراخوان چهارمین کنگره انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) خبر داد و گفت: متخصصان گروه هدف در سطوح فوق تخصصی، تخصصی، پرستاری، پاراکلینکی و روانشناسی که مقالات خود را تا 15 اردیبهشت‌ماه به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند از امتیاز بازآموزی برخوردار خواهند شد. پس از دریافت مقالات، کمیته‌ علمی، ارزیابی مقالات را در دستور کار خود قرار داد تا در صورت پذیرش، امکان ارائه در کنگره فراهم شود.

 یادآوری می‌شود، مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک چهارمین کنگره انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) را با رویکرد چندتخصصی در درمان تومورهای شایع مغزی کودکان و با هدف تشخیص، درمان و مدیریت عوارض تومورهای مغزی کودکان برگزار می‌کند. گلیوما، مدولوبلاستوما، ژرم سل تومورها و چالش‌های کشورهای با درآمد متوسط و کم از موضوعات چهارمین دوره‌ کنگره‌ انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) است.

 متخصصان انکولوژی کودکان در سطح ملی و بین‌المللی در تاریخ‌های 26، 27 و 28 اردیبهشت ماه سال 1403 در چهارمین کنگره انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) شرکت می‌کنند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...