بزرگترین «اقامتگاه همراه‌‌بیمار» جنوب کشور در آستانه افتتاح است
مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس گفت: بزرگترین «اقامتگاه همراه‌بیمار» جنوب کشور در شهر شیراز، در آستانه افتتاح قرار دارد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، علی‌اکبر رامجردی؛ مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس اظهار کرد: بزرگترین اقامتگاه همراه‌بیمار جنوب کشور در آستانه افتتاح است. با افتتاح این اقامتگاه ۳۰۰ تخت به ظرفیت اقامتگاه‌های استان فارس افزوده خواهد شد.

 وی ادامه داد: شیراز به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور به طور مداوم پذیرای بیماران و همراهانشان از استان‌های همجوار و جنوب کشور است. اقدامات موثر خیرین استان فارس در ساخت اقامتگاه‌های همراه‌بیمار که ریشه در فرهنگ و سنت مهمان‌نوازی این دیار دارد، مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس را برآن داشت که در مراکز بیمارستانی، اقامتگاه‌هایی جهت اسکان همراهان بیماران احداث کنند.

 رامجردی با بیان اینکه ایده و حرکت اقامتگاه‌سازی برای همراهان بیمار با هدف رفاه حال بیماران و همراهانشان از خیرین شیراز آغاز شد، افزود: این ایده در سایر نقاط استان نیز اجرایی شده و به عنوان الگویی برای سایر استان‌های کشور قرار گرفته است. طی ده سال اخیر، این اقامتگاه‌ها ۲۸۶ هزار نفر شب، خدمات اسکان به همراهان بیمار ارائه کرده‌اند.

 وی بیان کرد: هم اکنون به همت خیرین، اقامتگاه مرکزی شهر شیراز در شرف بهره‌برداری است. این اقامتگاه در مجاورت بیمارستان شهید فقیهی در ۹ طبقه بنا شده است و با اتمام و تجهیز این اقامتگاه ۳۰۰ تخت دیگر جهت اسکان همراهان بیمار به چرخه‌ خدمات‌رسانی این عرصه افزوده خواهد شد که تاثیر بسزایی در اسکان و رفع سرگردانی همراهان بیمار مراجعه‌کننده به مراکز درمانی شیراز را دارد.

 خیرین در استان تاکنون ۲۰ اقامتگاه همراه بیمار بنا نموده‌اند که با بیش ۱۵۰ تخت به صورت شبانه‌روزی به همراهان بیماران در کنار مراکز درمانی خدمات ارائه می‌دهند و با افتتاح این مرکز این ظرفیت به ۴۵۰ تخت ارتقا خواهد یافت.

 منبع: ایلنالطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...