آزادی 534 زندانی غیرعمد با اجرای پویش «بنام پدر»
ستاد دیه کشور به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) با اجرای پویش مردمی «بنام پدر» ظرف دو هفته زمینه آزادی 534 زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی ستاد دیه کشور، به برکت نام امام علی (ع) و به مناسبت روز مرد، به همت نمایندگی‌های ستاد دیه سراسر کشور از تاریخ 13 دی تا 14 بهمن‌ماه، زمینه آزادی 37 زندانی زن و 497 بدهکار مرد گرفتار در جرایم غیرعمد با رقم بدهی بالغ بر 6 هزار و 665 میلیارد ریال فراهم شد.

 در این خصوص ستاد دیه اصفهان با آزادی 56 بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی و سوانح رانندگی در صدر فهرست فعال‌ترین استان‌ها قرار گرفته است و استان‌های خراسان‌رضوی و تهران هر کدام با آزادی 42 و 39 محبوس واجد شرایط در رتبه‌های بعد جای دارند.

 از مجموع 534 زندانی مساعدت‌شده تنها 9 نفر بابت پرداخت دیه و بقیه به تفکیک، 327 نفر بابت صدور چک یا امضای سفته، 143 نفر بابت تعهد مهریه‌های پرداخت‌نشده و 55 مرد ایرانی نیز بابت ناتوانی در تامین نفقه زوجه یا اولاد در بند بودند که به برکت طرح انسان‌دوستانه «بنام پدر» و به حرمت امیرالمومنین (ع) از حبس آزاد شدند و به آغوش پر مهر خانواده بازگشتند.

 از نکات قابل توجه در رسیدگی به پرونده این مددجویان، گذشت نزدیک به ثلث دیون مورد مطالبه از جانب اولیای دم و شکات خصوصی بود که روند آزادی‌ها را تسهیل و تسریع بخشید.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...