02 بهمن 1402
دستگاه قضا برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند یاری خیریه‌هاست
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در مراسم افتتاح چهارمین مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور گفت: برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی فقط از طریق قوه قضائیه امکان‌پذیر نیست و نیازمند همکاری همۀ دستگاه‌ها به ویژه نهاد‌های خیریه هستیم.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، اصغر جهانگیر؛ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، در مراسم افتتاح چهارمین مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور که یکشنبه یکم‌ بهمن‌ماه در گرگان برگزار شد گفت: امیدواریم با ارتقای نهاد خانواده و تأمین بستر‌های مناسب برای تأمین اجتماعی، نیازمند ایجاد مجتمع‌های کاهش آسیب‌ها نباشیم و به جای این مجتمع‌ها به سمت ایجاد مراکزی برای تولید ایده‌های دستیابی به زندگی برتر حرکت کنیم.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود: دشمن از طریق فضای مجازی به درون خانواده‌ها رخنه کرده است و می‌تواند فرزندان ما را در درون منزل خودمان مورد تهاجم و آسیب قرار بدهد. کودکان، نوجوانان و جوانان بیشتر در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی قرار دارند و حمایت از این افراد وظیفۀ همه انسان‌ها است.

 وی با بیان اینکه توجه به قشر‌های آسیب‌پذیر، بهبود وضعیت خدمت‌رسانی به بخش‌های مختلف را به دنبال دارد، افزود: جبران عقب‌ماندگی‌ها در حوزه‌های اجتماعی نیازمند کار جهادی است. مجتمع شوق زندگی تلاش می‌کند در کنار شناسایی آسیب‌ها، فرصت‌هایی را برای رفع سریع آسیب موردنظر و ایجاد بستر زندگی عادی برای آسیب‌دیدگان اجتماعی فراهم کند.

 جهانگیر گفت: این مجتمع‌ها هم می‌توانند یک مجتمع قضایی باشند و نهاد‌های حمایتی را پوشش دهند و هم اینکه نهاد‌های اجرایی مانند بهزیستی و تأمین اجتماعی پیشتاز شوند و این مراکز را ایجاد کنند و دستگاه قضائی به آن‌ها به عنوان همکار کمک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...