۲۴۲ مرکز نیکوکاری تحت نظر کمیته امداد در استان همدان فعالیت می‌کنند
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان از همکاری ۲۴۲ مرکز نیکوکاری با کمیته امداد استان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از کمیته امداد، غلامرضا مجیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان گفت: در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در مردمی‌کردن فعالیت‌ها، با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری، بخشی از خدمات شامل شناسایی نیازمندان واقعی محله، جذب خیرین محله، پیوند نیازهای محرومان محله با توانمندی‌های خیرین، احیای حقوق همسایگی، احیای فرهنگ انفاق، نیکوکاری، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان و افزایش اعتماد عمومی ارائه می‌شود.

 وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر ۲۴۲ مرکز نیکوکاری در سه بخش محله‌محور، تخصصی و صنفی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان در حال فعالیت هستند که از این میان، ۱۶۸ مرکز در شهرهای استان و ۷۴ مرکز نیز در دهستان‌ها به فعالیت می‌پردازند. افزون بر این، از میان تمام مراکز نیکوکاری استان نیز ۱۵۲ مرکز در مساجد و ۹۰ مرکز خارج از مساجد مشغول فعالیت هستند.

 مجیدی تصریح کرد: افراد نیازمند یا کسانی که خانواده نیازمندی را شناسایی کرده‌اند می‌توانند به مراکز نیکوکاری محله مراجعه کنند تا هماهنگی لازم برای ثبت اطلاعات افراد و بررسی وضعیت آنان برای ارائه خدمات مورد نیاز انجام شود. تعداد خَیّرانی که با مراکز نیکوکاری همکاری می‌کنند بیش از ۷ هزار نفر و تعداد نیازمندان ۵۵ هزار نفر است که خدمات دریافت می‌کنند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...