افتتاح مرکز نیکوکاری «خیرین اصناف» در ارومیه
رئیس اتاق اصناف ارومیه درباره راه‌اندازی مرکز نیکوکاری «خیرین اصناف» گفت: از دلایل افتتاح این مرکز، پایه‌گذاری بنیاد حامیان اصناف، گردآوری اطلاعات نیکوکاران اصناف و فعال‌کردن پیشکسوتان در جذب منابع مالی خیر بوده است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، اواخر آبان‎ماه سال جاری، همزمان با ایام میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س)، مرکز نیکوکاری «خیرین اصناف» در ارومیه، با همت کمیته امداد و اتاق اصناف این شهر راه‌اندازی شد.

 مجید محبی، رئیس اتاق اصناف ارومیه درباره راه‌اندازی مرکز نیکوکاری «خیرین اصناف» در مصاحبه با خبرگزاری تقریب گفته است: دلایل افتتاح این مرکز پایه‌گذاری بنیاد حامیان اصناف، گردآوری  اطلاعات نیکوکاران اصناف و فعال‌کردن پیشکسوتان در جذب منابع مالی خیر بوده است.

 بنابر این گزارش، حسین انواری، عضو هیئت‌امنای کمیته امداد در مراسم افتتاح مرکز نیکوکاری خیرین اصناف ارومیه گفت: اوایل دهه ۹۰، مرکز نیکوکاری خیرین اصناف در سطح کشور تشکیل شد و در این راستا اهالی محل، مسئول رسیدگی به نارسایی‌های اقتصادی و اخلاقی محلات خود شدند. همچنین مقرر شد کمیته امداد کار مردم را به مردم بسپارد اما خود، کار نظارت و پشتیبانی را انجام دهد چون محلات به عنوان خانه دوم هر شخص محسوب می‌شوند.

 عضو هیئت‌امنای کمیته امداد گفت: با توجه به اینکه همبستگی بین افراد محله وجود دارد، همجواری بین مردم، این اتحاد و انسجام را به وجود می‌آورد و بنابراین این موضوع باید سازماندهی می‌شد که با افتتاح مرکز نیکوکاری اصناف، این اتفاق به خوبی مدیریت شد.

 انواری با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری خیرین اصناف باید همبستگی بین مردم به وجود بیاورند، خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری باید حلال مشکلات مردم باشند و با توجه به افتتاح مرکز نیکوکاری خیرین اصناف، اگر فعالان این قشر دچار گرفتاری شدند، می‌توانند به صنف خود مراجعه کنند که این خود، حرکت عظیمی را در حل مسائل انجام خواهد داد.

منابع: 

پرتال کمیته امداد

خبرگزاری تقریب

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...