17 زندانی ایثارگر توسط ستاد دیه فارس و خیرین آزاد شدند
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس از آزادی 17 زندانی ایثارگر محبوس بابت ارتکاب جرائم غیر عمد طی شش ماهه نخست سال به همت خیرین خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، اسحاق ابراهیمی؛ مدیرکل زندان‌ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس در هجدهمین جلسه هیئت امنای این نهاد مردمی در استان فارس با اشاره به تفاهم‌نامه منعقدشده میان بنیاد شهید و ستاد دیه کشور در راستای تکریم خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران بیان کرد: به همت حامیان ستاد مردمی دیه از ابتدای سال تا پایان شهریورماه، 17 بدهکار مالی گرفتار حبس از بند زندان رهایی یافته و به آغوش جامعه بازگشتند.

 مدیرکل زندان‌ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس اظهار کرد: بدهی این زندانیان ایثارگر که 16 تن از آن‌ها مرد و یک نفر زن بودند، رقمی بالغ بر 60 میلیارد و 850 میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست «اعسار» از سوی قضات محاکم قضایی، به میزان 3 میلیارد و 319 میلیون از اصل دیون کسر شد.

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس تصریح کرد: در فرآیند رسیدگی به همت کمیته صلح‌ و سازش این ستاد حمایتی، مبلغی معادل 54 میلیارد و 68 میلیون تومان گذشت رضایتمندانه از شکات پرونده‌ها اخذ شده است و معادل سه میلیارد و  149 میلیون تومان نیز از منابع ستاد دیه استانی و تسهیلات بانکی (بدون سود) تأمین و زمینه آزادی این زندانیان غیربزهکار فراهم شد.

 ابراهیمی با بیان اینکه منسوبین درجه اول اعم از والدین، همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان در اولویت رسیدگی‌ ستاد دیه قرار دارند، افزود: در مسیر همکاری با متولی اصلی ارائه خدمات با پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس، مقرر شده است که بنیاد شهید و امور ایثارگران یک‌پنجم و ستاد دیه هم چهارپنجم مبلغ بدهی ایثارگرانی که بابت تعهداتی چون دیه، مهریه، نفقه و قروض روانه بند شده‌اند را تأمین کنند.

 مدیرکل زندان‌ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس، در پایان صحبت‌های خود با اشاره به همیاری خداپسندانه و انسان‌دوستانه خیرین استان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، این اقدام پسندیده را مصداق انفاق در دین و اصلاح در جامعه توصیف کرد و گفت: با ترویج و نشر اقدامات حبس‌زدا، نه فقط به یک انسان و خانواده یک زندانی کمک می‌شود بلکه در نگاه کلی باید گفت که رهاکردن یک فرد صرفاً بدهکار از بند، به گسترش و احیای فرهنگ نوع‌دوستی کمک می‌کند.

                                                                                                

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...