15 آبان 1402
آمادگی ارمنستان برای همکاری با سازمان بهزیستی ایران در زمینه‌های مختلف
وزیر کار و امور اجتماعی ارمنستان با اشاره به تشابهات خدمات ارائه‌شده به جامعه هدف در ایران و ارمنستان گفت: تفاهمات خوبی با ایران در حوزه‌های مختلف از جمله مراکز فنی و حرفه‌ای، کارآفرینی و اعزام نیروهای ماهر صورت گرفته است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی، نارک مکرتچیان، وزیر کار و امور اجتماعی ارمنستان با هیئت همراه با علی‌محمد قادری، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاونان و مدیران این سازمان دیدار و در خصوص همکاری‌های دو جانبه گفت‌وگو کردند.

 نارک مکرتچیان، وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری ارمنستان با اشاره به تشابهات خدمات ارائه‌شده به جامعه هدف در دو کشور گفت: در کشور ارمنستان نیز خدمات قبل و بدو تولد تا پس از مرگ به جامعه هدف ارائه می‌شود و جامعه هدف، جامعه آسیب‌پذیر مانند زنان و کودکان هستند. 

 وی گفت: در سفر به ایران در خصوص توسعه زمینه‌های همکاری تفاهمات خوبی در حوزه‌های مختلف از جمله مراکز فنی و حرفه‌ای، کارآفرینی و اعزام نیروهای ماهر صورت گرفت.

 مکرتچیان ابراز امیدواری کرد که در زمینه بازآموزی و شناسایی در بخش‌های مختلف و اعزام نیروهای ماهر و بازپروی بتوانیم با سازمان بهزیستی ایران خدمات متقابلی ارائه دهیم.

 وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری ارمنستان در خصوص حقوق افراد دارای معلولیت در این کشور گفت: مجوزهای خاصی برای افراد دارای معلولیت صادر می‌شود تا افراد با مراجعه به مراکز توانبخشی از خدمات رایگان آن بهره‌مند شوند. خدمتی نیز در ۹ ماهه اخیر ایجاد شده که معلولیت‌های تعریف‌شده در سازمان بهداشت جهانی و معلولان جنگی می‌توانند از خدمات رایگان این کشور استفاده کنند.

 مکرتچیان با اشاره به خدمات الکترونیک در زمینه ارزیابی معلولیت‌ها در این کشور بیان کرد: این خدمت از بدو ثبت نام فرد تا دریافت خدمات به صورت الکترونیک انجام می‌گیرد که این سیستم مورد ارزیابی قرار گرفته و موجب حمایت از افراد دارای معلولیت و شفافیت در این حوزه شده است.

 وزیر کار و امور اجتماعی جمهوری ارمنستان گفت: از طریق نهادهای مردمی و غیر دولتی در این کشور بیش از ده‌ها هزار نفر از کودکان دارای معلولیت، زنان و سالمندان تحت حمایت قرار گرفته‌اند.

 وی خواهان برگزاری مشترک جشنواره‌های هنری برای کودکان شد و گفت: نمایشگاه‌های کمک توانبخشی در ارمنستان برگزار می‌شود که علاقه‌مندیم از شرکت‌های ایرانی نیز در این زمینه دعوت کنیم.

 مکرتچیان همچنین در خصوص همکاری مشترک در زمینه‌های سیاست‌های خانواده و تولید خدمات مشترک نیز مطالبی مطرح کرد.

                                                                                    

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...