کاهش زندانیان غیرعمد تنها به کمک‌‌مالی نیاز ندارد
مدیر نمایندگی ستاد دیه اصفهان گفت: امروز کاهش جمعیت بدهکاران مالی بیش از نیازمندی به «کمک‌های نقدی» به «ایده دغدغه‌مندان» و «آموزش همگانی» نیاز دارد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، اسدالله گرجی‌زاده، مدیر عامل ستاد دیه استان اصفهان در جمع تجار و نمایندگان شرکت‌های بازرگانی استان با اشاره به آمار 889 نفری زندانیان جرایم غیرعمد استان گفت: بسیای از این محبوسان غیربزهکار نه با ارتکاب اعمال مجمرانه که به صرف عدم آگاهی کافی از مقررات بانکی روانه بند شده‌اند که لااقل در مورد زندانیان متعهد پرداخت مهریه و ضامنان بانکی باید گفت آموزش عمومی و فرهنگ‌سازی متناسب با ذائقه مخاطب جامعه می‌تواند از ورود مجدد همین افراد به داخل بندها و از آن مهم‌تر از وقوع بسیاری از جرایم، بزه و جنایت‌های جانبی پیشگیری نماید.

 وی ادامه داد: در شرایط فعلی ستاد دیه بر حسب مشاهدات میدانی و تحقیقات انجام شده در قبال پرونده‌های مفتوحه بیش از آن که به کمک مالی خیرین نیازمند باشد در نگاه کلی و با هدف تلاش در راستای تحقق توسعه پایدار به همیاری خیرین و مساعدت دغدغه‌مندان پیشرفت در کشور نیاز دارد تا بجای صرف هزینه‌هایی در راستای پرداخت خسارت‌های جانی و مالی، لااقل در قبال قوانین مربوط به «مطالبات دیه ناشی از حوادث کارگاهی»و در رتبه‌های بعد «متعهدان پرداخت صداق» و «ضمانت‌کنندگان بانکی» ضمن اصلاح مواد قانونی، مسیر ارتکاب جرم و ورود ناخواسته افراد به داخل زندان‌ها را مانع شود.

                                                                                           

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...