بیانیه «شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه» در محکومیت حمله به بیمارستان در غزه
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در بیانیه‌ای حمله به بیمارستان «الاهلی المعمدانی» در غزه را محکوم و برای کمک و حمایت از تمام آسیب‌دیدگان این فاجعه اعلام آمادگی کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در بیانیه‌ای حمله به بیمارستان «الاهلی المعمدانی» در غزه را محکوم و برای کمک و حمایت از تمام آسیب‌دیدگان این فاجعه اعلام آمادگی کرد.

در این بیانیه آمده است:

«امروز روز عزای انسان، انسانیت و روز گریستن بر دریای معصومیت کودکانی است که در مقابل چشمان جهانیان به خاک و خون کشیده می‌شوند.
و سوال همه‌ی ما این است؛ به راستی به کدامین گناه کشته می‌شوند؟
«سازمان‌های مردم‌‌نهاد ایران» در کنار تمام آزادی‌خواهان جهان و تمام وجدان‌های بیدار عالم؛ خواستار آتش‌بس، قطع بمباران، توقف جنگ و خشونت و  محکومیت عاملین این جنایت بزرگ هستند.
حمله به زنان، کودکان، افراد دارای معلولیت، غیرنظامیان بی‌دفاع و تخریب و بمباران «بیمارستان المعمدانی غزه» برخلاف «ماده ۲ و ۳ کنوانسیون پیشگیری و  مجازات جنایت کشتار گروهی»، «ماده (۱) ۷ اساسنامه دادگاه کیفری  بین‌المللی»، «کنوانسیون حمایت از همه اشخاص تحت شکنجه و دیگر رفتارهای  غیر‌انسانی مجمع عمومی»، «ماده ۱ کنوانسیون منع شکنجه»، «کمیته حقوق کودک ملل متحد» است.
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه، ضمن آمادگی برای کمک و حمایت از تمام  آسیب‌دیدگان، از «جامعه جهانی» و «موسسات‌ خیریه‌ دارای‌ مقام ‌مشورتی  ‌سازمان ‌ملل (ECOSOK)» و «تمام داوطلبین و اعضاء موسسات خیریه سراسر جهان»  درخواست دارد؛ ضمن اعلام محکومیت جهانی این حمله غیرانسانی به  بیمارستان‌ها و منازل مسکونی و کشتار غیرنظامیان، در تاریخ «پنجشنبه بیست‌وهفتم مهرماه معادل نوزدهم اکتبر» راس ساعت 21 «ساعت همدلی»؛ به نشانه همبستگی با مردم غزه و توقف جنگ و خون‌ریزی در تمام عالم، با «زبان مادری  خود» این شعر جهانی «سعدی» که بر سر در سازمان ملل نقش بسته است را هم‌خوانی و در فضای مجازی منتشر نمایند:
« بنی آدم اعضای پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند. چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو‌ها را نماند قرار»

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...