بیش از ۱۲ هزار معلول در اولین آزمون استخدامی شرکت کردند/ 4 هزار نفر جذب می‌شوند
رئیس سازمان بهزیستی کشور از برگزاری اولین آزمون استخدامی ویژۀ معلولان خبر داد و گفت: امید است بتوانیم از این ۱۲ هزار و ۸۰۰ فردی که در آزمون شرکت کرده‌اند، حدود چهار هزار و 300 نفر را در ۴۶ دستگاه جذب کنیم.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی بهزیستی، علی‌محمد قادری؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه برای اولین‌بار در تاریخ نظام، آزمون اختصاصی افراد دارای معلولیت برگزار شد گفت: با تمام زوایا و ملاحظاتی که این آزمون دارد و حوزه‌ها باید مناسب‌سازی شده باشد، امروز می‌بینیم که سعی شده است افراد دارای معلولیت فضای مطلوب همراه با آرامش و رقابت مؤثری در این آزمون داشته باشند.

 وی ادامه داد: طی ۹ سال گذشته، از زمانی که مادۀ ۱۵ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به صورت اختصاصی اشاره می‌کند که دستگاه‌ها موظف هستند حداقل سه‌درصد در آزمون‌های فراگیر از افراد دارای معلولیت استفاده کنند، باید پنج‌هزار و 500 فرد طی این ۹ سال جذب می‌شدند، اما آمارها نشان می‌دهد که ۱۶۰۰ نفر جذب دستگاه‌ها شده‌اند.

 قادری با اشاره به برگزاری آزمون ویژۀ معلولان افزود: این کار یک سال زمان برد و با دستوری که رئیس جمهور شهید داشتند و یکی از کارویژه‌های دولت توجه جدی به افراد دارای معلولیت بود، باید یک پیوست فنی و اعتباری از سوی سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی برای طراحی آزمون انجام می‌شد تا به لحاظ ساختارها این آزمون برگزار شود.

                                                                                     

 رئیس‌ سازمان بهزیستی گفت: امید است که بتوانیم از این ۱۲ هزار و ۸۰۰ فردی که در آزمون شرکت کره‌ادند، حدود چهار هزار و 300 نفر را در ۴۶ دستگاه جذب کنیم که موضوع تلفیق اجتماعی رقم می‌خورد. معلولیت، محدودیت نیست بلکه خواهران و برادران ما توانمندی‌های بسیار زیادی دارند. همچنین در این آزمون بیش از ۴۰۰ منشی برای ناشنوایان و نابینایان حضور داشتند و همراهی کردند تا افراد دارای معلولیت آزمون با کیفیتی را داشته باشند. براساس آمارها، استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان و مازندران به ترتیب بیشترین آمار شرکت‌کننده را دارند.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: تاکنون فضای مشخصی برای هم‌افزایی آماری نداشتیم. این موضوع بسیار مورد اهمیت بود که سازمان بهزیستی به لحاظ لجستیک و پشتیبانی بتواند همه افراد تحصیل‌کرده و فاقد شغل را در این آزمون همراهی کند. کارهای مختلفی انجام‌ شده است تا همۀ افراد شرکت کنند. همچنین، بیش از ۶۰ درصد از بانوان دارای معلولیت در آزمون شرکت کرده‌اند که مسیر جذب آن‌ها برای مصاحبه توسط سازمان بهزیستی به صورت جدی پیگیری خواهد شد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...