خاندوزی: در دولت سیزدهم دو گام اساسی برای امور خیر برداشته شد، یکی انجام شده و دیگری در حال انجام است
خاندوزی؛ وزیر اقتصاد و امور دارایی در مراسم نکوداشت شهدای خدمت که با همت جمعی از خیرین و تشکل‌های مردمی برگزار شد، اظهار کرد: دولت اخیراً پیش‌بینی کرده است تا مؤدیان مالیاتی بتوانند  در آن دسته از  پروژه‌های جاریِ دولت که مورد انتخاب مؤدیان قرار بگیرد و  به تأیید دولت هم  برسد، مالیاتشان را پرداخت کنند. این انتظاری بوده است  که خیرین از ما داشته‌اند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، دکتر سیداحسان خاندوزی؛ وزیر اقتصاد و امور دارایی در مراسم نکوداشت رئیس‌جمهور شهید و سایر شهدای خدمت که عصر جمعه 11 خردادماه با همت جمعی از خیرین و تشکل‌های مردمی در محل مجتمع شهدای هفتم تیر (واقع در میدان بهارستان تهران) برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم دو گام اساسی برای امور خیر و خیرین برداشته شد که گام اول انجام شده و گام دوم در مسیر انجام است. 

 وی افزود: گام اول این بود که دولت اخیراً پیش‌بینی داده است تا مؤدیان مالیاتی بتوانند در آن دسته از پروژه‌های جاریِ دولت که مورد انتخاب مؤدیان قرار بگیرد و به تأیید دولت هم برسد، مالیاتشان را پرداخت کنند. این انتظاری بوده است که خیرین از ما داشته‌اند.

 وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: گام دوم این است که تکمیل طرح‌های خیّرساز مشروط بر اینکه نیاز آن منطقه را سازمان برنامه و بودجه تأیید کند، از مالیاتِ مالیات‌دهندگان بهره‌مند شود. برای مثال یک طرح خیّرساز در یک استان با مشارکت دولت در حال انجام است، اما تکمیل آن هنوز به هزینه نیاز دارد. در اینجا مالیات می‌تواند صرف تکمیل این پروژه‌ها شود.  

 خاندوزی تصریح کرد: برای این مورد دوم نیاز به اذن و مصوبه مجلس داریم. بر اساس رایزنی‌هایی که با کمیسیون اقتصادی مجلس در روزهای پیش رو انجام خواهد شد، امیدواریم این موضوع تا آخر خردادماه به سرانجام برسد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...