08 خرداد 1403
تجلیل از خیرین عرصۀ مهارت‌آموزی در جشنواره ملی مهارت
خیرین و واقفین عرصۀ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جشنواره ملی مهارت مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از ایسنا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز  ثبت‌نام سومین جشنواره ملی مهارت با هدف ترویج و تقویت فرهنگ کار تا ۲۰  خرداد ماه خبر داد.

 مهرداد عظیمی اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری جشنواره، شناسایی و تقدیر از خیّرین و واقفین حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اشاعه و  گسترش فرهنگ وقف و هبه در جامعه و بهره‌گیری در جهت رشد کمی و کیفی آموزش  های مهارت است.

 وی ایجاد زمینه‌ها و بسترهای مناسب اجتماعی و فرهنگی جهت تقویت و  استمرار حمایتهای خّیرین و واقفین از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از دیگر  اهداف برگزاری این جشنواره خواند.

به گفته عظیمی، سومین جشنواره ملی مهارت به تفکیک در چهار بخش شناسایی و  تجلیل از فعالان و پیشکسوتان مهارت آموزی، شناسایی و تکریم خیرین مهارت  آموزی، انتخاب و معرفی سفیران مهارت و انتخاب و معرفی بنگاه‌های اقتصادی  سرآمد در حوزه مهارت آموزی برگزار می‌شود.

 معاون وزیر کار ادامه داد: افراد واجد شرایط می‌توانند شخصاً درخواست  خود را (طبق فرم پیوست) برای دبیرخانه استانی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای  سراسر کشور ارسال کنند.

 وی تصریح کرد: کمیته داوری استانی در مرحله نخست اقدام به بررسی و  ارزیابی اطلاعات دریافتی و انتخاب و معرفی یک نفر برگزیده استان به دبیرخانه ستاد می‌کند.سپس از میان افراد پیشنهادی استان‌ها، ۵ نفر را به  عنوان برگزیدگان ملی انتخاب و معرفی می‌کند و در نهایت به برگزیدگان علاوه  بر تقدیرنامه،تندیس مهارت اعطا می‌شود.

 عظیمی با اشاره به برگزاری این جشنواره در هفته ملی مهارت خاطرنشان  کرد: حسن شهرت فرهنگی و اجتماعی در حوزه های مهارتی، فعالیت در رسانه‌ها در  جهت ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، کسب افتخارات ملی در قالبهای انتخاب  به عنوان مربی، هنرآموز، مدرس نمونه کشوری، پژوهشگر نمونه کشوری در حوزه  مهارت آموزی و مسابقات ملی مهارت، تدوین استانداردهای آموزش یا سنجش مهارت،  مشارکت در درآمدزایی این سازمان از طریق اجرای تبصره ۷۵، اختراع ثبت شده و  تألیف و ترجمه کتاب و دارا بودن تشویق‌نامه از مقامات استانی و کشوری در  حوزه آموزش های فنی و حرفه‌ای از شاخص‌های ارزیابی فعالان و پیشکسوتان  مهارتی است.

 وی کمک مالی نقدی داوطلبانه به سازمان، میزان مشارکت در آموزش‌های  مهارتی در قالب اهداء زمین جهت تأمین فضاهای آموزشی یا سنجشی، کمک به  احداث، توسعه و تکمیل مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای،سنجش مهارت و تحویل آن به‌  صورت بلاعوض، میزان مشارکت در آموزش‌های مهارتی در قالب تأمین مواد مصرفی و  ابزارآلات مورد نیاز مهارت آموزان و مسابقات مهارت آزاد و بین المللی  مهارت، حمایت مادی از مهارت آموزی نیازمندان و آسیب دیدگان اجتماعی و  مشارکت در ارائه آموزش‌های مهارتی رایگان ویژه گروه‌های نیازمند جامعه را  از شاخص‌های ارزیابی خیرین مهارتی برشمرد.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ویژگی‌های سفیران مهارتی در  انتخاب کمیته داوری را تلاش در جهت تبلیغ فرهنگ مهارت آموزی از طریق رساها،  پیشنهاد و تصویب قوانین مرتبط با مهارت آموزی، حمایت از مهارت آموختگان یا  نخبگان مهارتی، ترویج آموزش‌های مهارتی به عنوان پیشران توسعه اقتصادی در  قالب تولید محتوا، مشارکت در معرفی مسابقات ملی،آزاد و بین المللی مهارت،  مشارکت در طرح‌های ترویجی آموزش فنی و حرفه‌ای، کارآفرینان مهارت آموخته  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینان افتخارآفرین مسابقات ملی و بین  المللی مهارت عنوان کرد.

 به گفته عظیمی، شناسایی و اهداء نشان مهارت بنگاه‌های اقتصادی سرآمد در  حوزه مهارت آموزی،‌ بر اساس شاخص‌های کسب نشان ملی مهارت، گواهی تعهد به  مهارت آموزی و لوح تقدیر کوشش در مهارت آموزی، صورت می‌پذیرد.

  بنابر این گزارش آغاز ثبت‌نام سومین جشنواره ملی مهارت با هدف ترویج و تقویت فرهنگ کار تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ صورت می‌گیرد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...