05 خرداد 1403
«امباپه» 520 هزار یورو به خیریۀ پاری سن ژرمن کمک کرد
در جریان برگزاری رویداد خیریه «پاریس برای خوبی» و حراجی که به نفع بنیاد خیریه پاری سن ژرمن برگزار شد، «کیلیان امباپه» فوتبالیست سرشناس، یک اثر هنری به مبلغ 520 هزار یورو (معادل 32 میلیارد تومان) خریداری کرد که عواید حاصل از آن صرف امور خیر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، طی یک حراجی که به نفع بنیاد خیریه  «پاری سن ژرمن» برگزار شد، «کیلیان امباپه» فوتبالیست معروف، یک نقاشی از تصویر اسطوره فوتبال، «پله» را به نفع خیریه و  به قیمت 520 هزار یورو خرید. 

 به گزارش شبکه «آر ام سی اسپرت» (RMC Sport)، مهاجم محبوب فرانسوی در حراجی خیریه روز پنجشنبه 16 ماه می، این تابلو  را  که توسط «الکساندر هوپاره» هنرمند «ایل دوفرانس» خلق شده بود، به کلکسیون ورزشی خود اضافه کرد. این تابلو نقاشی که در رقابتی نفس‌گیر در حراج خیریه به مهاجم فرانسوی رسید، ارزش بسیار نمادینی برای کیلیان امباپه دارد. در رویداد خیریه «پاریس برای خوبی» در مجموع، به لطف مهمانان رویداد خیریه، بنیاد پاری سن ژرمن توانست حدود 2.7 میلیون یورو جمع آوری کند.

جشنی خیریه «پاریس برای خوبی» (PARIS FOR GOOD)

این جشن جمع‌آوری کمک‌های مالی که در فضایی باز و عمومی در میدان واندوم پاریس برگزار شد با حمایت مالی ناصر الخلیفی، رئیس و مدیر عامل پاریس سن ژرمن و  بنیاد خیریه «قلب پاک فرانسه» (Naked Heart France)، مبالغ اهدایی را برای تامین مالی برنامه‌های اساسی ارتقای کیفیت زندگی کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم و با خانواده‌هایشان، اختصاص می‌یابد. همچنین، علاوه بر حمایت از بیماران اوتیسم، مبلغی نیز برای ساخت بیمارستان کودکان و سایر  فعالیت‌های آموزشی و ورزشی، اختصاص یافت. یکی  از اهداف این رویداد، متحد کردن منابع مالی خیریه‌ها برای مسائل خاص عنوان شده است. 

 ناصر الخلائفی از دیگر مدیران قطری بنیاد خیریه پاریس سن ژرمن،  تعهد رویداد پاریس برای خوبی را به جوامع محلی، ستود و  اظهار داشت که این جشن خیریه، نشان‌دهنده تعهد این باشگاه ورزش معروف برای حمایت از نسل‌های بعدی و جامعه محلی گسترده‌تر بوده و ورزش قدرت منحصربه‌فردی برای تأثیرگذاری مثبت و افزایش آگاهی در مورد اهمیت شمول اجتماعی و حمایت از کودکان با نیازهای ویژه - مانند کودکان مبتلا به اوتیسم را دارد.  

منابع:

بنیاد خیریه پاریس سن ژرمن

روزنامه فرانسوی کپیتال

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...