تهیه بسته‌ معیشتی برای نیازمندان به همت روزه‌اولی‌های یک مدرسه در ایلام
روزه اولی‌های مدرسه «شهید خدامرادی» (واقع در ایلام) همزمان با عیدسعید فطر با کمک اولیای خود و مدرسه، بسته‌های معیشتی برای دانش‌آموزان نیازمند تهیه کردند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران ، ماه مبارک رمضان، ماهی است که هر کس بنا به ظرفیت وجودی خود کوله باری از خودشناسی و تجربه نصیبش می‌شود. در این میان بچه‌ها هم بی‌نصیب نیستند به خصوص روزه اولی‌هایی که با ذوق و شوق برای نخستین بار روزه گرفتن را تجربه می‌کنند، مانند دانش‌آموزان مدرسه «شهید خدامرادی» در ایلام. 

 این دانش‌آموزان از اینکه توانستند روزه بگیرند و با خدا موقع افطار و سحر حرف بزنند، خوشحال هستند و یکی از آن‌ها اذعان می‌کند که یاد گرفته است که هیچ وقت خدا را فراموش نکند. دیگری معتقد است نه تنها در ماه رمضان که در ماه‌های دیگر هم باید به کارهای خوب و شایسته پرداخت. دانش‌آموز دیگری از اینکه موفق شده است تمام روزه‌هایش را کامل بگیرد، ابراز خرسندی می‌کند.

 سخاوت و نوع‌دوستی، درس بزرگی بود که دانش‌‌آموزان مدرسه شهید خدامرادی از ماه مبارک رمضان گرفتند و در این راستا با اندوخته‌های اندکشان اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی برای هم کلاسی‌هایی خود کردند، هم کلاسی‌هایی که وضع مالی خوبی ندارند و در مضیقه هستند. این بچه‌ها فراتر از جنبه مالی کار، با عشق و علاقه با دست‌های کوچک و دل‌های مهربان‌شان، اقلام خریداری‌شده را بسته‌بندی کردند.

 یکی از معلمان این مدرسه، این اقدام دانش‌آموزان را امری زیبا و خداپسندانه توصیف کرد و گفت: بچه‌ها با نیت کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت همین مدرسه، درصد تهیه بسته‌های معیشتی برآمدند تا هم‌نوعان خود را خوشحال و شاد ببینند و در شادی آن‌ها شریک شوند.

 همراهی اولیای مدرسه و خانواده‌ها در چنین اقداماتی می‌تواند از همان سنین کم، توجه بچه‌ها را به ضرورت انجام کارهای خیر در حد وسع و توان خود جلب کند و اینگونه دستگیری و کمک به همنوعان در وجود افراد نهادینه خواهد شد.

  البته آنچه نگران‌کننده است و امیدواریم رعایت شده باشد، این است که شأن و کرامت و آبروی دانش‌آموزان کم‌برخوردار در این مدرسه رعایت شده باشد. اگر جلوی چشم دانش‌آموزان، تعدادی از دانش‌آموزان به عنوان دانش‌آموزِ نیازمند شناخته شود، اعتماد به نفس و شخصیت آن کودک، مخدوش می‌شود. از مسئولان مدارس و اولیای دانش‌اموزان انتظار می‌رود نسبت به این امر حساس باشند و خدای ناکرده، بی احتیاطی نکنند.


منبع اصلی: خبرگزاری فارس


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...