دختر خردسالی که حیات‌بخش شد
حسنا کوهی قشلاقی، خردسال نیشابوری به دو بیمار نیازمند به عضو، جانی دوباره بخشید.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، خانوادۀ حسنا کوهی قشلاقی، دختر خردسالی که دچار مرگ مغزی شده بود، تصمیمی در ظاهر سخت و تلخ اما حیات‌بخش و انسانی گرفتند. آن‌ها موافقت کردند تا اعضای بدن فرزند دلبندشان که دیگر هیچ امید و امکانی برای بازگشت به زندگی نداشت، به دو بیمار خردسال دیگر اهدا شود.

در پی این موافقت، حسنا از بیمارستان حکیم نیشابور به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شد. سرانجام این دختر سه‌ساله، در هزار و سیصد و پنجاه و هفتمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با رضایت والدین در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت و به دو بیمار نیازمند به عضو زندگی دوباره داد.

 قرنیه‌های حسنا نیز با موافقت خانواده‌اش، جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال و روشنایی‌بخش زندگی کودک دیگری شد. 

برخی کاربران در فضای مجازی چنین آرزو کرده بودند که روح حسنای کوچک و پاک، با حضرت رقیه (س)، دختر کوچک امام حسین (ع) محشور باشد. 

 قرآن کریم درباره احیای یک انسان می‌فرماید: وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا (مائده، 32)؛ و هر کس انسانی را از مرگ برهاند و زنده بدارد، گویی همه انسان‌ها را زنده داشته است. بی‌شک این آموزۀ قرآنی می‌‌تواند چراغ راه و بشارتی برای اهداکنندگان عضو باشد.


 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...