آزادی چهار زندانی غیرعمد با سخاوت دانش‌آموزان مرودشتی
دانش‌آموزان موسسه سما در شهرستان مرودشت در قالب اجرای پویش «جای زندانی غیر عمد در زندان نیست» در یک سال گذشته چهار زندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد کرده‌اند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی ستاد دیه کشور، در اقدام شایسته مجموعه آموزشی و دانشگاهی سما مرودشت با کمک ستاد دیه استان، یک مادر و سه پدر که به سبب جرائم غیرعمد مالی در زندان بودند، به دست دانش‌آموزان خیّر از زندان آزاد و به کانون خانواده بازگشتند؛ زندانیان جرائم غیرعمدی که در وقوع جرم انگیزه عمد و مجرمانه نداشتند و از سر اتفاق به زندان افتاده‌اند.

 به گفته فاطمه زارع؛ مدیر مدرسه سما در پویش «جای زندانی جرایم غیرعمد در زندان نیست»، ما شاهد حس انسان‌دوستی دانش‌آموزان و خانواده‌هاشان و تبلور احساس مسئولیت اجتماعی آنان نسبت به رفع گرفتاری انسان‌های نیازمند بودیم و این اقدام شایسته بدست آینده‌سازان این مملکت انجام پذیرفت. 

  زارع ادامه داد: از همین رو در نظر داریم از طریق آموزش و پرورش شهرستان مرودشت و همچنین نهاد امام جمعه و فرمانداری نسبت به فرهنگ‌سازی این سنت حسنه و مشارکت دانش آموزان در حوزه مسئولیت اجتماعی و ترویج شهروندمداری، تداوم آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد توسط دانش آموزان را دنبال کنیم.

 مدیر مدرسه سما یادآور شد: هدف ما صرفاً آزادی یک مادر محکوم غیر عمد جرائم مالی در زندان بود اما با استقبال دانش آموزان و خانواده‌هایشان و همچنین خیرین، بیش از ۷۰۰ میلیون ریال کمک جمع‌آوری شد که با مساعدت ستاد دیه فارس، موجبات آزادی یک مادر و سه پدر از زندان فراهم شد و امروز در راستای توسعه این سنت و فرهنگسازی آن، شاهد مراسم تجلیل از دانش آموزان خیّر و اولیای آنان هستیم.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...