ایرانخودرو و ایساکو به یاری بهزیستی می‌آیند
سازمان بهزیستی کشور، ایرانخودرو و ایساکو به منظور توانمندسازی نوجوانان و جوانان تحت حمایت سازمان بهزیستی در استان‌های تهران و البرز، تفاهم‌نامه‌ همکاری سه‌جانبه امضا کردند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی بهزیستی، علی‌محمد قادری؛ معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: مجموع اقدامات ایران خودرو در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و توجه به نیازمندی‌های افراد توان‌یاب، قابل تقدیر است.گروه صنعتی ایران خودرو دارای نیروهای متخصص و متعهد و نیز مجموعه‌ها و شرکت‌های بزرگی است که با وجود تمام مسائل و مشکلات و تحریم ها، اقدامات اساسی و مهمی در حوزه خودرو انجام داده است.

 رییس سازمان بهزیستی کشور اظهار امیدواری کرد: با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه سازمان بهزیستی، ایران خودرو و ایساکو برای توانمندسازی نوجوانان و جوانان تحت پوشش و استمرار این آموزش‌ها و مهارت آموزی، شاهد نتایج مطلوبی در کشور و جامعه باشیم.

 به گفته وی، این اقدام مثبت با همکاری چند جانبه اداره مسئولیت‌های اجتماعی ایران خودرو، شرکت ایساکو و سازمان بهزیستی کشور و با نگاه قلبی و عاطفی و توجه ویژه مدیریت ارشد گروه صنعتی ایران خودرو به نتیجه رسیده است.

 مدرسه پیشرفت در سازمان بهزیستی کشور در حال طراحی و اجرا است

قادری با اشاره به اینکه در زمینه آموزش، برنامه بلندمدتی در قالب مدرسه پیشرفت در سازمان بهزیستی کشور در حال طراحی و اجرا است، اظهار کرد: حتما گروه صنعتی ایران خودرو در این زمینه نقش موثری ایفا خواهد کرد تا در آینده شاهد پرورش نیروهای متخصص در جهت توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کشور باشیم.

 رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فراگیرسازی خدمات در سازمان بهزیستی، گفت: پلت فرمی در سازمان بهزیستی با موضوع مهارت مطرح شده است که هر یک از فرزندان یک پروفایل مشخص دارند و امتیاز رشد دریافت می کنند.

 وی با اشاره به اینکه این سازمان ۱۶۲ فعالیت تخصصی را بر عهده دارد، گفت: سازمان بهزیستی سازمانی است که ۲۴ ساعته درحال فعالیت و تنها سازمان حمایتی اورژانسی کشور است که ۱۹ هزار پرسنل دارد و در حوزه صیانت اجتماعی و سه سرفصل پیشگیری، اجتماعی و توانبخشی فعالیت می کند.

 قادری بر توسعه روابط و همکاری‌ها میان ایران خودرو و سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد و گفت: ایران خودرو در کنار آموزش به نوجوانان و جوانان، نگاه ویژه‌ای به حمایت از نخبگان دارای معلولیت، افراد توان‌یاب و ورزشکاران پارالمپیک داشته باشد.

 رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این سازمان یادگیرنده است، خاطرنشان کرد: مایل هستیم الگوی پیشرفت ایران خودرو را مشاهده کنیم تا به یک برنامه نتیجه محور برای آموزش نوجوانان دست یابیم.

 وی تصریح کرد: در صورت موافقت ایران خودرو، سازمان بهزیستی کشور آمادگی و ظرفیت لازم برای راه‌اندازی نمایندگی تعمیرات، تجهیز و نصب آپشن محصولات ایران خودرو توسط نوآموزان را دارد تا فرزندانی که دوره‌های آموزشی شرکت ایساکو را طی کرده اند، در این مراکز مشغول به کار شوند.

 قادری تاکید کرد: ارایه دوره‌های آموزشی به این نوجوانان، روشنا و خشت بهشتی است و در کنار تاثیر مثبت روانی، نتایج خوبی در زندگی و کار این افراد خواهد گذاشت.

سازمان بهزیستی، رسالت بزرگ و ارزشمندی را در کشور عهده‌دار است

 علیمردان عظیمی؛ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری با شرکت ایساکو و سازمان بهزیستی کشور، اظهار کرد: مجموعه‌ نمایندگی‌های ایران‌خودرو باید ملزم شوند تا در اقصا نقاط کشور از افراد دارای مهارت و توانمندی که تحت‌سرپرستی سازمان بهزیستی بوده‌اند، استفاده کنند، به این طریق رضایتمندی مشتریان نیز در زمینه تعمیر محصولات در شبکه نمایندگی های ایران خودرو افزایش خواهد یافت.

 وی با اشاره به این‌که سازمان بهزیستی، رسالت بزرگ و ارزشمندی را در کشور عهده‌دار است، گفت: سازمان بهزیستی توفیق حمایت از افرادی را دارد که جز خداوند متعال کسی را نداشته و برای گروه صنعتی ایران خودرو نیز توفیقی است که به یاری این افراد بشتابد.

 عظیمی اقداماتی نظیر توانمندی‌سازی و حمایت‌هایی که منجر به فعالیت اقتصادی می‌شود را نسبت به اقداماتی نظیر اعطای یارانه ارجح دانست و گفت: باید فضایی فراهم شود تا جوانان روی پای خود بایستند و با تلاش در مسیر توسعه کشور گام بردارند.

 مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، افزود: اقدامی که از سوی سازمان بهزیستی و ایران خودرو صورت می گیرد، بسیار ارزشمند است. ما به اندازه توان خود به آموزش و توانمندسازی نوجوانان و جوانان کشور کمک خواهیم کرد. 

 وی با اشاره به این‌که هر روز شاهد تحول عظیمی در صنعت خودرو هستیم، بیان کرد: جهان به سمتی می‌رود که فاصله زیادی میان خودروهای امروزی و خودروهایی که در دهه‌های قبل مورد استفاده قرار می گرفت وجود دارد و تغییرات بسیار زیادی در محصولات رخ داده است، بنابراین باید آموزش این نوجوانان و جوانان به شکلی انجام شود که آن‌ها بتوانند توانایی تعمیر محصولات جدید را فرابگیرند و پاسخ‌گوی نیازهای به روز تعمیرگاهی و صنعت خودرو کشور باشند.

 آموزش نوجوانان و جوانان، سرمایه‌گذاری برای کشور است

عظیمی تاکید کرد: این افراد فرزندان ما هستند و باید از طریق آموزش مفید و موثر، توانمند شوند. باید به این امر به چشم تکلیف دیده شود و در این مسیر، از استادان و افراد توانمند در حوزه آموزش استفاده کرد تا سخت‌گیرانه به این موضوع پرداخته شود.

 وی با اشاره به این‌که اگر فردی توانمند بوده و بتواند پاسخ‌گوی نیازهای جامعه باشد، می‌تواند به راحتی شغل پیدا کرده و کسب درآمد کند، عنوان کرد: باید با آموزش‌هایی که بر اساس این تفاهم‌نامه به جوانان و نوجوانان بهزیستی داده می شود، حتما فردی ماهر به جامعه تحویل داده شود. حتما باید فردی که روز اول وارد ایران خودرو می شود با فردی که پس از اتمام آموزش از این شرکت می رود، متفاوت باشد. باید بسیار متعهدانه به این موضوع نگاه و پرداخته شود تا در انتها به این افراد نه تنها مدرک، بلکه مهارت و توانایی اعطا شود.

 مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با بیان این‌که نباید تنها نوجوانان و جوانان سازمان‌های بهزیستی تهران، بلکه به جوانان علاقه‌مند در سطح کشور نیز آموزش داده شوند، گفت: این اقدامات نه تنها برای ما هزینه زا نبوده، بلکه سرمایه‌گذاری برای کشور است، زیرا با این اقدام افراد مفیدی را به جامعه تحویل خواهیم داد. 


 وی هم چنین پیشنهاد کرد: هماهنگی‌های لازم با صندوق کارآفرینی امید انجام شود تا به هریک از این افراد که در ایساکو آموزش دیدند و دارای تاییدیه هستند، وام کم‌بهره اعطا شود تا بتوانند پس از اخذ مدرک، در جهت کارآفرینی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود فعالیت کنند.

این تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه که برای نخستین بار در میان سازمان‌های تولیدی کشور اتفاق می‌افتد، در دو مرحله و به صورت هم‌زمان اجرایی می‌شود. در مرحله نخست، امکان پذیرش و تحصیل رایگان در هنرستان‌ ایساکو (تحت نظر وزارت آموزش و پرورش) در رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک برای نوجوانان فارغ التحصیل پایه‌ نهم متوسطه تحت حمایت سازمان بهزیستی کشور، فراهم خواهد شد.

 هم‌چنین و به صورت موازی آموزش رایگان دوره‌های کوتاه‌مدت مهارت محور و فنی مربوط به علوم خودرو به جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله‌ تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور با ارایه مدرک رسمی مهارت فنی از سوی شرکت ایساکو صورت خواهد گرفت.این آموزش‌ها در مراکز آموزشی تحت نظر شرکت ایساکو و با حضور مدرسان مجرب و خبره‌ این مجموعه برگزار می‌شود.

 در این پروژه که با پیشنهاد و محوریت اداره‌ مسئولیت‌های اجتماعی ایران‌خودرو و همکاری و مشارکت ایساکو و سازمان بهزیستی کشور مطرح و به مرحله اجرا رسیده است، از انتهای تیرماه ۱۴۰۲ مرحله نخست و آزمایشی آن با دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت توانمندسازی آغاز و در پایان شهریورماه با موفقیت خاتمه یافت و گواهی‌نامه معتبر فنی شرکت ایساکو نیز به فراگیران منتخب نخستین دوره ارایه شده است.

 این طرح، بستری را برای آینده‌ روشن جوانان تحت حمایت بهزیستی فراهم می‌کند و علاوه بر پرورش و توانمندسازی نیروی جوان و متخصص در کشور، بستری برای ایجاد اشتغال و بازار کار موثر نیز برای آنان فراهم خواهد آورد.طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته و با امضای این تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه، دوره‌های آموزشی تا یک سال آتی ادامه خواهد داشت و پس از آن، نسبت به تمدید دوره‌ها اقدام لازم صورت خواهد گرفت.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...