کارگاه گلیم‌بافی معلولان بهزیستی سیرجان افتتاح شد
کارگاه گلیم‌بافی معلولان بهزیستی زنان سرپرست‌ خانوار در سیرجان افتتاح شد و در این کارگاه 20 نفر از مددجویان معلول پس از گذراندن دوره‌‍ آموزشی فعالیت خود را آغاز کردند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، حسنعلی بردستانی؛ رئیس اداره بهزیستی سیرجان در مراسم افتتاح کارگاه گلیم‌بافی معلولان بهزیستی سیرجان، گفت: در این کارگاه 20 نفر ازمددجویان معلول پس از دوره آموزشی لازم به بافت گلیم مشغول به کار شدند تا درآمد پایدار داشته باشند.

 وی افزود: سه میلیارد و 600 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بدون بهره به مددجویان و زنان سرپرست‌ خانوار تحت عنوان وام گلیم‌بافی پرداخت شده است تا بتوانند ضمن اشتغال به مرحله خودکفایی هم برسند.

 بردستانی با بیان اینکه مشاغل حوزه صنایع دستی از زوایای مختلف در اشتغال تاثیرگذار است، تصریح کرد: بیشترین شاغلین در این حوزه بانوان سرپرست‌خانوار هستند که امکان فعالیت آن‌ها در یک محیط امن فراهم شد.

 رئیس بهزیستی شهرستان سیرجان گفت: این کارگاه با هدف اشتغال و توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گروه هدف حوزه توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی راه‌اندازی شده است که با سرمایه اندک توانستند یک اشتغال پایدار را برای خود فراهم کنند.

 در این مراسم بتول آذر شب؛ مسئول کارگاه گلیم‌بافی بهزیستی سیرجان نیز بیان کرد:در این محل 35 نفر از خانواده بهزیستی شامل معلولان و زنان سرپرست‌ خانوار مشغول تولید گلیم هستند.

 وی افزود: سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی شده است و بازار فروش این محصول، هم در سطح جامعه و هم در بخش‌های صنایع و معدن است. بر این اساس، از دیگر ارگان‌ها نیز در خواست داریم تا از محصولات تولیدی این مددجویان حمایت کنند.

 در پایان این مراسم از خیرینی که در راه‌اندازی این کارگاه نقش داشتند تجلیل شد.

 منبع: خبرگزاری صدا و سیما


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...