تلاش دیوان عالی کشور برای احیای موقوفه «مرحوم دکتر افشین»
رئیس دیوان عالی کشور در جلسه مشترک با وزیر بهداشت و رئیس سازمان اوقاف و  امور خیریه، احیای موقوفه «مرحوم دکتر افشین» و اجرای نیت واقف در زمینه  احداث بیمارستان را خواستار شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، جلسه بررسی و ارزیابی موقوفات دیوان عالی کشور با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری؛ رئیس دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی خاموشی؛ رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، بهرام عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت، معاونان وزارت بهداشت، شهردار منطقه ۲۲ و نماینده شهردار تهران برگزار شد.

 در این جلسه در مورد آخرین وضعیت موقوفه مرحوم دکتر افشین و موقوفه مرحومه قمر تاج آژیر تهرانی (موسوم به موقوفه آرش) بحث و تبادل نظر صورت گرفت و حجت‌الاسلام منتظری در این دیدار بر تعیین تکلیف موقوفه مرحوم دکتر افشین، رفع موانع و مشکلات، تسهیل و تسریع در انجام امور اداری و تمهید مقدمات جهت ساخت بیمارستان خیریه تخصصی کودکان تاکید کرد.

 رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اهتمام دیوان عالی کشور در احیای موقوفه دکتر افشین و ساخت بیمارستان، هماهنگی هر چه بیشتر فیمابین شهرداری، وزارت بهداشت، سازمان اوقاف و امور خیریه و دیوان عالی کشور را خواستار شد.

 بر اساس وقفنامه موقوفه دکتر افشین، تولیت این مجموعه خیریه با رئیس وقت دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور بوده و در موقوفه مرحومه قمر تاج آژیر (از اقلیت مذهب زرتشتی)، تولیت با رئیس وقت دیوان عالی کشور، وزیر بهداشت وقت، سازمان اوقاف و نماینده انجمن زرتشتیان است.

 گفتنی است فردی به نام دکتر افشین در سال 1358 املاکش را برای احداث بیمارستان وقف می‌کند که تاکنون این نیت اجرایی نشده است. ارزش این موقوفه در حال حاضر، دست کم هزار و 500 میلیاردتومان برآورد می‌شود.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...