26 دی 1402
همایش ملی «ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی» برگزار می‌شود
دومین همایش ملی «ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی» با همت دانشگاه تهران و مشارکت تعداد کثیری از مجموعه‌های فعال در حوزه خیر؛ اعم از دولتی و مردم‌نهاد، اول بهمن‌ماه سال جاری در محل سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، «مسئولیت اجتماعی» مقوله‌ای مهم در گفتمان «دانشگاه‌های نسل چهارم»  با محوریت تعهد و مسئولیت آنها نسبت به محیط پیرامونی، از جمله مشارکت  سازنده در توسعه همه جانبه، پیشران سلامت اجتماعی، تعهد در قبال محیط ­زیست و  رعایت حقوق عامّه‌های مختلف با هدف بازطراحی زیستِ اخلاقی و مسئولانه است. به عبارت دیگر، «مسئولیت اجتماعی» را می‌توان مجموعه‌ی وظایف و تعهداتی  دانست که یک دانشگاه، نهاد یا سازمان بایستی در راستای حمایت و همین‌طور  صیانت و مراقبت از جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد.

 بر این اساس، «دانشگاه تهران» و «دانشگاه علوم پزشکی تهران» با درک این حساسیت، از بهمن ماه 1392 اقدام به راه‌اندازی «دبیرخانه دائمی ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی» کرده‌اند تا بخشی از مسئولیت ملی خود را در راستای تعمیق گفتمان‌سازیِ نهادی و کارکردی در سپهر حکمرانی ایفا نمایند. در این راستا برگزاری 9 دوره همایش ملی، یک دوره همایش بین‌المللی و دو دوره نمایشگاه ارائه خدمات و دستاوردهای مسئولیت اجتماعی نهادی و بنگاه‌ها مورد توجه است.

 برای سال جاری پیش‌بینی شده است تا دومین همایش ملی «ترویج اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی» با مشارکت تعداد کثیری از مجموعه‌های فعال در حوزه خیر؛ اعم از دولتی و مردم‌نهاد، اول بهمن‌ماه سال جاری در محل سالن اجلاس سران برگزار شود. 

 علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به آدرس https://srconference.ir/ مراجعه فرمایند.

دومین همایش ملی ترویج اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...