مستند «قوی دل» برنده جشنواره فیلم مستند ایران (سینماحقیقت) شد
مستند هشتاد و سه دقیقه‌ای «قوی دل» با محوریت زندگی احمد قویدل؛ فعال  اجتماعیِ عرصه سلامت، برنده بیشترین جوایز جشنواره فیلم مستند ایران (سینماحقیقت) شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، مستند هشتاد و سه دقیقه‌ای «قوی دل» با محوریت زندگی احمد قویدل؛ فعال اجتماعیِ عرصه سلامت، برنده بیشترین جوایز جشنواره فیلم مستند ایران (سینماحقیقت) شد.

 این مستند که تحسین بسیاری از مخاطبان و ناقدان را برانگیخته است، از پروندۀ ورود خون‌های آلوده به ایران حکایت می‌کند و فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانۀ احمد قویدل، برای احقاقِ حقوق خانواده‌های قربانی این پرونده را به تصویر می‌کشد. علی فراهانی صدر، کارگردانی این اثر و مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویا‌نمایی، تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته است.

  بر اساس این گزارش، مستند «قوی دل» از هفدهمین دوره جشنواره حقیقت، چهار جایزه را دریافت کرد: یک، جایزه ویژه هیئت‌داوران به کارگردان فیلم، دوم، جایزه ویژه شهید آوینی به کارگردان فیلم، سوم، جایزه ویژه تماشاچیان که به تهیه‌کننده تعلق می‌گیرد و چهارم، جایزه دبیر جشنواره به شخصیت فیلم مستند قوی دل.

 گفتنی است احمد قویدل؛ مدیرعامل اسبق کانون هموفیلی ایران و از فعالان پیشکسوت عرصه خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد است و این جوایز می‌تواند به تقویت جایگاه فعالیت‌های داوطلبانه و مردم‌نهاد در عرصه رسانه، سینما و فرهنگ منجر شود.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...