برگزاری همایش بین‌المللی خیرین مدرسه‌ساز ایران در امارات متحده عربی
رییس کارگروه بین الملل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور مهمترین اهداف برگزاری همایش بین المللی جامعه‌ خیرین مدرسه‌ساز در امارات متحده را تقدير از تلاش‌های ايرانيان خير مقيم امارات و ایجاد فرهنگ جوانگرایی در بین خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور دانست.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، همایش بین‌المللی جامعه‌ خیرین مدرسه‌ساز در امارات متحده  ۲۵ آذر با حضور بیش از 100 نیکوکار مدرسه‌ساز، سفیر و سرکنسول ایران در امارات، امام‌جمعه ایرانیان مقیم امارات، اعضای جامعه‌ خیرین مدرسه‌ساز کشور، معاون برنامه‌ریزی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور و جمعی از پزشکان ایرانی مقیم امارات برگزار شد.

 در این همایش که با هدف هم‌افزایی و تعامل بیشتر و نیز بررسی مسایل و مشکلات و ارایه‌ راهکارها در راستای تسهیل برنامه‌های خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور برگزار شد، شرکت‌کنندگان نقطه‌نظرات خود پیرامون مباحث مطرح‌شده را ارایه نمودند.

 سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی، طی سخنانی با اشاره به اهمیت کار خیرین مدرسه‌ساز در جامعه و نقش محوری آنها در جهاد مدرسه‌سازی اظهار داشت: خیرین مدرسه‌ساز در توسعه‌ علمی جامعه و تربیت نیروی توانمند، نقش بسزایی دارند و همواره در کمک به نظام تعلیم و تربیت پیشگام هستند.

وی با بیان اینکه دغدغه‌مندی خیرین برای ایجاد فضای آموزشی مناسب، گام بلندی در تربیت آینده‌سازان کشورمان خواهد بود، از تلاش‌های ارزشمند خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور، تقدیر و تشکر کرد.

 در این همایش، امام‌جمعه ایرانیان مقیم امارات نیز با بیان اینکه ساخت مدرسه، یک صدقه‌ جاریه و میراث ماندگار است، گفت: از این مدارس، آینده‌سازان کشور ما بیرون خواهند آمد و مادامی‌ که مردم از برکاتش استفاده کنند، هر لحظه‌اش دعای خیر و آرزوی سلامتی برای بانی و سازنده‌ آن خواهد بود. امیدواریم این فرهنگ زیبا، بیش از پیش در کشور گسترش یابد.

 دکتر میرباقری، رییس کارگروه بین‌الملل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور نیز طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مهمانان در این همایش گفت: با توجه به وقفه‌ای که به دنبال بیماری کرونا به وجود آمده بود، وظیفه‌ ما این بود که به خیرین اطمینان دهیم که آنان را فراموش نکرده‌ایم. برگزاری این نشست، فرصت مناسبی است تا بتوانیم مسایل و مشکلات سد راه خیرین خارج از کشور را بررسی نماییم.

 دکتر میرباقری مهمترین اهداف برگزاری همایش بین‌المللی جامعه‌ خیرین مدرسه‌ساز را هم‌افزایی و اعتمادسازی، بررسی رفع مشكلات پروژه‌ها، شفاف‌سازی و تقدير از تلاش‌های ايرانيان خيّر مقيم امارات و توجه به حل مشكلات مدارس آنان و نیز ایجاد فرهنگ جوان‌گرایی در بین خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور دانست و افزود: ما مصمم هستیم تا بستر لازم جهت حضور جوانان در عرصه‌ خیرین مدرسه‌ساز را فراهم سازیم.

 فقیهی، رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز امارات متحده عربی نیز با بیان اینکه مجمع خيرين مدرسه‌ساز امارات متحده‌ عربی تا كنون در زمينه‌ افزايش مشاركت‌ها و استفاده‌ بهينه از تمامی پتانسيل‌ها و توانمندی‌های خيرين مدرسه‌ساز خارج از كشور، نشست‌های باشكوهی برگزار نموده و ماحصل آن شکل‌گیری اتفاقات خوب مادی و معنوی بوده است، افزود: این مجمع در راستای جذب حداكثری خيرين مدرسه‌ساز خارج از كشور و تسريع در روند توسعه و تجهيز مدارس خيّرساز، گام‌های بزرگی برداشته است.

 وی خاطرنشان کرد: امیدوارم خروجی این همایش که با هدف تعامل بیشتر و تقویت مجامع خیرین ایرانیان خارج از کشور برگزار می‌گردد، موفقیت‌های چشمگیری را در پی داشته باشد.

 فقیهی از نیکوکاران حاضر در این همایش خواست تا همانند گذشته، اهداف پیش‌بینی‌شده را با شایستگی تحقق بخشند و با ساخت، توسعه و تجهیز مدارس، زمینه‌ اعتلا و سربلندی ایران سرافراز را بیش از پیش فراهم نمایند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...