01 بهمن 1402
«جشن‌ بدهی»؛ ابتکاری برای جبران بدهی‌های بیماران در آمریکا
افزایش هزینه‌های درمان در ایالات متحده و عدم توانایی بیماران برای پرداخت بدهی خود به بیمارستان‌‌ها، موجب شده است تا برخی از خیرین و خیریه‌ها با راه‌اندازی «جشن بدهی» به پرداخت بدهی بیماران کمک کنند. چندی پیش، "کیسی مک اینتایر"، روزنامه‌نگار 38 ساله که خود از بیماری سرطان رنج می‌بُرد، پیش از مرگش، کمپینی برای کمک به بدهی بیماران سرطانی راه انداخت.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، بنابر گزارش CBC NEWS(رسانه مطرح کانادایی) بیش از صد میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا، بدهی درمانی دارند و از هر پنج بزرگسال، حداقل یک نفر، بیش از 5 هزار دلار به نظام سلامت این کشور؛ اعم از بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی بدهکار است. در سال‌های اخیر و پس از اعتراضات «وال استریت»، دو تن از مدیرانِ یک صندوق مالی، صندوق بدهی پزشکی RIP را ایجاد کردند و با این ابتکار عمل خیرانه توانستند میلیاردها دلار بدهی پزشکی خصوصی را پرداخت کنند. «کیسی مک اینتایر»؛ زن جوانِ داستان ما، پیش از مرگش، جنبشی برای کمک به این صندوق راه انداخت. 

زن جوان پیش از مرگش به فکر بیماران بدهکار بود

«کیسی مک اینتایر» روزنامه‌نگار و مادر یک فرزند هشت ­ساله، در سال 2019 متوجه ابتلای خود سرطان تخمدان شد. کیسی که در روزنامه Razorbill نیویورک مشغول به فعالیت بود، شش ماه آخر زندگی خود را در بیمارستان و به مبارزه با سرطان گذراند و سرانجام چندی پیش در سن 38 سالگی درگذشت. 

 کیسی پیش از مرگ تمایل داشت تا برای بیماران سرطانی کاری کند و به همین دلیل کمپین جمع‌آوری کمک‌های مالی را به راه انداخت تا بتواند با  پرداخت بدهی بیمارانی که توان پرداخت هزینه­‌های درمانی خود را ندارند، مسئولیت اجتماعی خود را حتی تا لحظات قبل از مرگ بر عهده گیرد. او  با اقامت طولانی‌مدت در بیمارستان و آگاهی از هزینه‌های بالای درمانی، متوجه شده بود که پرداخت این حجم از بدهی برای همگان، ممکن نیست لذا کمپینی راه انداخت تا مردم به صندوق RIP کمک کنند. 

کمپین کیسی با  شروع کار خود توانست 650 هزار دلار را در مرحله اول برای پرداخت بدهی بیماران جمع‌آوری کند و احتمال می­‌رود این مبلغ تا  65 میلیون دلار نیز برسد.

کیسی همچنین تصمیم گرفت مراسم یادبودش، «جشن بدهی» (debt jubilee) باشد و خانواده‌اش به تحقق این خواست، کمک کردند. این اقدام خیرخواهانه کیسی و خانواده او شگفتی آفرید و توانست 220 هزار دلار در جشن بدهی جمع‌آوری کند. اما متأسفانه کیسی خودش دیگر در این دنیا نبود. 

مردم پس از مرگ کیسی همچنان به حمایت مالی برای پرداخت بدهی بیماران نیازمند، ادامه می‌دهند. پس از انتشار این داستان در نیویورک تایمز و واکنش­‌های مثبت و گسترده به این رویداد، میزان کمک‌ها تقریباً به سه برابر افزایش یافته است. 

منبع:

https://www.cbc.ca/radio/asithappens/us-medical-debt-charity-1.7043821

گزارش از دکتر مینا خاکی  


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...