گروهی از داوطلبان فرانسوی به مردم غزه کمک کردند
گروهی از داوطلبان فرانسوی، طی هفته‌های اخیر به مصر رفتند و کمک‌های خود را جهت اعطاء به مردم غزه، به «خانه زکات و خیریه» مصر اهدا کردند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، یک گروه فرانسوی از انجمن Association Plenitude به سرپرستی «صوفیا عفیف» طی هفته‌های اخیر از «خانه زکات و خیریه» مصر که تحت نظارت «دکتر احمد الطیب»؛ شیخ الازهر است، بازدید کردند.

 با توجه به اینکه کاروانی از "خانه­ زکات و خیریه" مصر ، برای حمایت از مردم غزه کمک و مشارکت می‌­کند، در طول این بازدید، گروه فرانسوی با مقامات خانه­ زکات و خیریه موافقت کردند که کمک‌های مالی خود را برای کمپین «کمک به غزه» ارائه کنند.

 این گروه فرانسوی به آماده­‌سازی و تجهیز کاروان‌هایی که برای مردم غزه در نظر گرفته شده بود، کمک کردند. آن کاروان‌ها که شامل اقلامی از جمله دارو، غذا، و شیر برای نوزادان، آب، پتو، لحاف بودند، جهت امداد به مردم غزه، با مشارکت آن هیئت فرانسوی راهی فلسطین شدند.

 گفتنی است خانه زکات و خیریه مصر پیش از این با سه هیئت از جمهوری اندونزی نیز دیدار کرده است که آن‌ها هم با کمک‌­های مالی و فیزیکی خود از مردم غزه حمایت کرده‌­اند.

 بنابر این گزارش، خانه زکات و خیریه، از اولین روز تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه، همواره در حال امدادرسانی به فلسطین است. این خانه، همچنین اعلام کرده است که به کشورهای برادر که دچار بلایای طبیعی یا حملات دیگر شوند نیز کمک‌­رسانی می‌­کند. 

خانه زکات و خیریه تأکید دارد که منابع دریافتی از مردم در قالب زکات، کمک‌ها، هدایا، وصیت‌ها و یارانه‌ها، در مصارف مشروعی که خداوند در کلام خود اورده است، هزینه می‌شود: 

 «إِنَّمَا الصَّدَقَاتُ لِلْفُقَرَاءِ وَالْمَسَاكِينِ وَالْعَامِلِينَ عَلَيْهَا وَالْمُؤَلَّفَةِ قُلُوبُهُمْ وَفِي الرِّقَابِ وَالْغَارِمِينَ وَفِي سَبِيلِ اللَّهِ وَابْنِ السَّبِيلِ فَرِيضَةً مِنَ اللَّهِ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيم» ﴿توبه ۶۰﴾

صدقات تنها برای فقرا و مساکین و کارکنانی ­ست که برای [گردآورى و پخش] آن  زحمت می­‌کشند، و كسانى كه دلشان به دست آورده می‌شود و برای [آزادى] بردگان و [ادای دین] بدهکاران و در راه [تقویت آیین]  خدا و به در راه‌مانده اختصاص دارد. [اين] به عنوان فريضه از جانب خداست و خداوند، داناى حكيم است.

منبع: روزنامه بوابه الاهرام مصر

گزارش از دکتر عاطفه جعفریان


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...