نشست رئیس‌جمهور با خیرین سلامت استان البرز / رئیسی: خیرین در رفع تنش آبی 10 هزار روستا با دولت همکاری دارند
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروزه اقتصاد خیرات هم تعریف شده است، گفت: بسیاری از  موسسات و مجموعه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی و خدماتی در دنیا با تکیه بر اقتصاد خیرات و وقف اداره می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور کشورمان، شامگاه جمعه 17 آذرماه در دیدار با خیرین حوزه سلامت استان البرز که در دانشکده پزشکی این استان برگزار شد، گفت: کارکرد وقف و نذر در جامعه برای نشر معارف اسلامی و همچنین گره‌گشایی از مسایل اقتصادی غیر قابل انکار است.

 رئیس‌جمهور با اشاره به نقش مهم خیرات در گره‌گشایی از مسائل و مشکلات مردم، گفت: وقف پشتوانه‌ای برای رفع گره‌های اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی است.

 وی با تاکید بر اهمیت وقف و خیرات در گره‌گشایی از مشکلات اجتماعی بشر اظهار کرد: وقف ریشه‌های بسیار بنیادی دارد و در فرهنگ دینی و آموزه‌های اسلامی ما نیز وقف و خیرات جایگاه بسیار مهم و ارزشمندی دارد.

 رئیسی ادامه داد: امروزه موضوع خیرات در حوزه‌های اقتصادی هم مطرح است به گونه‌ای که علاوه بر اقتصاد خصوصی،‌ دولتی و تعاونی،‌ اقتصاد خیرات هم تعریف شده است. بسیاری از موسسات و مجموعه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی و خدماتی در سطح دنیا با تکیه بر اقتصاد خیرات و وقف اداره می‌شود.

 خیرین حقیقتاً موجب افتخار ما هستند

 رئیس‌جمهور ادامه داد: ما به خیرین کشور افتخار می‌کنیم که برای خدا و گره‌گشایی از کار مردم تلاش می‌کنند. در حوزه سلامت و مدرسه‌سازی، کارهای بسیار بزرگی توسط خیرین انجام شده است که قابل تقدیر و ارزشمند است.

 رفع تنش آبی هزاران روستا با کمک خیرین

 رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به اینکه مشکل کم‌آبی سه هزار و ۶۰۰ روستا با کمک و مشارکت خیرین رفع شده است، افزود: تا پایان دولت سیزدهم، تنش آبی ۱۰ هزار روستای کشور به طور کامل حل و فصل خواهد شد.

 رئیسی با اشاره به ارزش کار خیرین گفت: مشارکت در ساخت مدرسه، بیمارستان و مراکز درمانی از جمله کارهای ارزشمند و بزرگی است که ثواب بسیاری را نصیب خیرین می کند و دولت وظیفه دارد در این حوزه، تسهیل گر و حامی باشد.

 رئیس‌جمهور اظهار کرد: وقتی فردی با تمام امکانات و دارایی خود برای یک کار بزرگ به میدان می‌آید، دولت هم وظیفه دارد به تعهداتش در این رابطه عمل کرده و ضمن تسهیل امور، بستر مناسب را برای انجام کار فراهم کند.

                                                                                                       

منبع اصلی خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...