27 آبان 1402
گسترۀ امور خیر را افزایش بدهیم / زمینه‌های جدید برای کمک خیرین به هیئات
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره بر اینکه می‌توانیم گسترۀ امور خیر را افزایش بدهیم، اظهار کرد: همانطور که اخیراً تعدادی از خیرین برای کمک به تولیدات رسانه‌ای قرآنی اعلام آمادگی کرده‌اند، می‌توانیم خیرینی داشته باشیم که از موضوعات هیئت همچون تربیت نوجوانان مستعد برای ستایشگری اهل بیت (مداحی) حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در اولین اجلاس ملی خیرین هیئت که پنجشنبه ۲۵ آبان ماه در مشهد مقدس برگزار شد، گفت: در امر امور خیریه هیئات اگر انتخاب‌های درست و هوشمندانه انجام شود، حمایت‌های جاری و صورت گرفته و خیرات معمول، برکات و ثمرات افزون‌تری پیدا می‌کند. خیر اولیه هرچند اهمیت دارد اما از آن مهم‌تر، استمرارِ آن است.

حجت‌الاسلام قمی با اشاره به برنامه تلویزیونی محفل و اثربخشی آن عنوان کرد: می‌توانیم گستره امور خیر را افزایش دهیم و به اتفاقات تازه‌ای در این زمینه برسیم. به‌طور مثال بعد از برنامه تلویزیونی «محفل» تعداد زیادی از خیّرین قرآنی درخواست مشارکت در تولیدات رسانه‌ای قرآن کریم داشتند.

وی بیان کرد: در امر هیئت هم مسائلی وجود دارد که کمتر مورد توجه خیّرین بوده است. مثلاً ممکن است در اموری مانند سفره اطعام، خیّرین بیشتری پیشقدم شوند اما بانی‌شدن برای تربیت نوجوانانی که در حوزه ستایشگری مستعد هستند که هم خودشان و هم دیگران را تحت تاثیر دستگاه اباعبدالله (ع) قرار می‌دهند، تأثیر بیشتری خواهد داشت و تبدیل به خیر مستمر می‌شود. چنین امور خیری می‌تواند تا سال‌ها بعد، چون شجره طیبه‌ای منشأ خیر و برکت باشد و می‌توانیم در امور خیر به چنین اتفاقاتی فکر کنیم.

حجت‌الاسلام قمی با تاکید بر مفهوم «کوثر و خیر کثیر» نیز اظهار داشت: گاهی توسعه عبادت افراد در عبادت فرزندان و نوادگان تحقق می‌یابد. در نتیجه خیرات امروز اگر با هوشمندی همراه باشد می‌تواند در بستر زمان استمرار یابد و در روند تاریخ تداوم یابد. همان طور که برای یک مربی تا زمانی که شاگردانش عبادت می‌کنند برایش خیر در نامه اعمال ثبت می‌شود. باید کاری کرد که این خیر کثیر بیشتر از پیش توسعه یابد.

منبع: سازمان تبلیغات اسلامی


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...