5 هزار روستای کشور آب ندارند
معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو بیان کرد: در سطح کشور پنج هزار روستا فاقد تأسیسات و آب هستند که این وضعیت کمک خیرین آبرسان را می‌‌‌طلبد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، مهدی خان‌احمدی؛ معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو، پنجشنبه ۲۵ آبان در حاشیه نخستین مجمع خیرین آبرسان استان همدان که در شهرستان بهار برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در سطح کشور ۲۰ هزار روستا دارای تنش آبی بوده یا به علت خشک شدن منابع تأمین آب، دارای کمبود آب هستند.

 وی با اشاره به وجود پنج هزار روستای فاقد تأسیسات و فاقد آب در سطح کشور افزود: متأسفانه اعتبارات دولتی برای حل مشکل این روستاها کفایت ندارد و در این رابطه لازم است مجموعه خیرین آبرسان در این روستاها حضور پیدا کرده و کمک خود را به کار بگیرند.

 خان‌احمدی در ادامه با بیان اینکه به منظور استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه آبرسانی مجمع خیرین آبرسانی کشور از سال گذشته در تهران تشکیل شده است تصریح کرد: این مجمع متشکل از مجموعه‌ای از خیرین آبرسان است که به صورت نقدی و غیرنقدی در حوزه آبرسانی همراهی دارند.

 وی گفت: این مجمع در تمامی استان‌های سطح کشور تشکیل شده و خیرین استان‌ها نیز مشارکت لازم را در بحث حوزه آب استان خود دارند.

 خان‌احمدی بیان کرد: موضوع خَیّری در آبرسانی موضوع اساسی و مهمی است و لازم است به صورت فراگیر تبیین شود. از سوی دیگر لازم است تا این کار نو و اساسی در بحث آبرسانی در تمام سراسر کشور پایه‌ریزی و منشأ اثرات ارزشمند باشد.

منبع: ایسنا

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...