55 خیّر مدرسه‌ساز برای بررسی مشکلات به کهگیلویه و بویراحمد می‌روند
۵۵ خیّر مدرسه‌ساز این هفته به منظور بررسی مشکلات زیرساخت‌های آموزشی کهگیلویه و بویراحمد، عازم این استان می‌شوند. این استان در حال حاضر به احداث 107 و بازسازی 335 مدرسه نیاز دارد که رقمی سنگین محسوب می‌شود و مشارکت همه‌جانبه دولت و خیرین را می‌طلبد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، حسنعلی عزت‌خواه، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری ستاد بیست‌وپنجمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این خیرین از سراسر کشور روز چهارشنبه ۲۴ آبان به مرکز استان سفر می کنند و به مدت یک هفته میزبان آ‌ن‌ها خواهیم بود.

 وی به کمبود‌های مختلف اداره کل آموزش و پرورش استان در حوزه آموزشی و زیرساختی اشاره کرد و افزود: ۱۸۳ هزار و ۳۸۳ دانش‌آموز در استان وجود دارد که در سه هزار و ۱۹۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند. ۱۰۷ مدرسه در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد دو شیفت و استیجاری‌اند که ۷۰ درصد آن‌ها در شهرستان بویراحمد واقع شده‌اند. ۳۳۵ مدرسه در استان وجود دارد که عمر آن‌ها بالای ۳۰ سال است و نیاز به بازسازی و مرمت دارند.

عزت‌خواه افزود: در مجموع در کهگیلویه و بویراحمد نیاز به احداث یا بازسازی ۴۴۲ مدرسه داریم که ۱۰۷ مدرسه باید ساخته شود و ۳۳۵ مدرسه باید بازسازی شوند. ۲۷۰ مدرسه در استان ما فاقد سیستم گرمایشی استاندارد، ۲۳۲ مدرسه نیازمند به ایزوگام و ۷۱۷ مدرسه فاقد حیاط هستند. ۸۸۸ مدرسه نیز در کهگیلویه و بویراحمد نیاز به گازکشی دارند و سرویس بهداشتی ۵۲۶ مدرسه هم نیاز به مرمت دارد و یا متناسب با ظرفیت دانش‌آموزان نیست.

منبع: خبرگزاری بسیج

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...