افتتاح خانه خلاق و نوآوری «رز سفید» برای ارائه خدمات اجتماعی به مددجویان کمیته امداد
خانه خلاق و نوآوری «رز سفید» با محوریت ارائه خدمات اجتماعی به مددجویان کمیته امداد با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی (معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور) و سیدمرتضی بختیاری (رئیس کمیته امداد) گشایش یافت.

به  گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، خانه خلاق و نوآوری رز سفید با  حضور سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی،  فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و جمعی از مجموعه‌های خلاق و  نوآور فعال در حوزه آموزش، تربیت و یادگیری افتتاح شد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در مراسم افتتاح و بهره‌برداری این خانه خلاق و نوآوری گفت: به مدد و همت کمیته امداد، این  خانه خلاق و نوآوری افتتاح شده است تا زمینه‌ساز ارائه خدمات نوآورانه در حوزه آموزش و تربیت باشد. در حال حاضر ۱۲ مجموعه خلاق و نوآور در این خانه خلاق و نوآوری مستقر هستند و  زمینه برای استقرار دیگر واحدهای فناور نیز فراهم شده است.

 رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به خدمات کارآمد و کیفی برای ارتقای سطح آموزش و تعمیق کیفیت آموزش عنوان کرد: کمیته امداد به عنوان یکی از نهادهای انقلابی و توانمندساز، در جهت ایجاد تحول و پیشرفت، خدماتی را به جامعه مخاطب خود ارائه می‌کند؛ ایجاد این خانه خلاق و نوآوری به پرشدن یکی از خلأهای جدی در حوزه خدمات اجتماعی به عموم جامعه و به طور ویژه مددجویان عضو کمیته امداد کمک خواهد کرد.

 معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور عنوان کرد: رشد عدالت آموزشی موضوع مهمی است که کمیته امداد می‌تواند به کمک راه‌کارهای  فناورانه، نوآورانه و با هزینه بسیار اندک به ویژه به ساکنان مناطق محروم  کمک کند. تجربه نشان داده است فرزندان مستعد این سرزمین که از امکانات  اولیه محروم بوده‌اند، در این فضاها مورد حمایت قرار گرفته‌اند و رشد یافته‌اند. 

 دهقانی با اشاره به ضرورت استفاده از نوآوری‌ها و فناوری‌های نوین به ویژه نوآوری‌های اجتماعی برای ارتقای سطح زندگی جامعه عنوان کرد: با توجه به این  که نیاز جامعه هرروز ارتقا پیدا می‌کند، پاسخ‌گفتن به نیازهای روزافزون  متناسب با شرایط، سرمایه‌گذاری و جدیت بیش‌تری را طلب می‌کند؛ از همین رو،  استفاده از روش‌های فناورانه نوآورانه در کنار روش‌های مرسوم، ضمن کاهش  هزینه‌ها به چند برابر شدن توانمندی کمیته امداد در خدمت رسانی هرچه بهتر و  بیش‌تر کمک می‌کند.

 وی  افزود: صنایع خلاق، فناوری های دیجیتال و هوشمند، هوش مصنوعی، اطلاعات و  ارتباطات از بسترهایی هستند که به یاری فعالان این عرصه می‌آیند و زمینه را  برای ارتقای خدمت‌رسانی به جامعه هدف فراهم می‌کنند.

 معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری با اشاره به محور فعالیت شرکت‌ها و واحدهای خلاق و نوآور مستقر در خانه خلاق و نوآوری رز سفید عنوان کرد: خوشبختانه شرکت‌های خلاق و فناور مستقر در خانه خلاق و نوآوری رز  سفید، خدمات سطح بالا و بسیار خوبی را برای آموزش دانش‌آموزان، توانمندسازی  استعدادها، دانش‌آموزان کنکوری و سایر مخاطبان به عموم جامعه و  خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد ارائه می‌دهند که می‌تواند زمینه‌ساز تحقق عدالت آموزشی باشد.

 گفتنی  است در ادامه این مراسم، واحدهای خلاق و نوآور مستقر در خانه خلاق و  نوآوری رز سفید خدمات، توانمندی‌ها و دستاوردهایشان را به معاون علمی رئیس جمهور و رئیس کمیته امداد معرفی کردند و از ظرفیت‌هایشان گفتند. 

 برنامه هوشمند شناسایی، رهگیری و کمک به جاماندگان از تحصیل و کمک به ارتقای  تحصیلی فرزندان تحت پوشش کمیته امداد، ثبت سرمایه‌های معنوی سازمان‌ها و ارگان‌ها، ارائه آموزش‌های مهارت‌افزایی برای اشتغال مددجویان، طرح مشاوره و ارائه مسیر صحیح آموزش به دانش‌آموزان، دانش‌آموزان کنکوری، کلینیک زنجیره‌ای روانشناسی بخشی از واحدهای خلاق مستقر در این خانه خلاق و نوآوری بودند که دستاوردهایشان را معرفی کردند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...