سامانه خیر و احسان (سخا) در استان البرز رونمایی شد
سامانه شناسایی نیازمندان و خیر و احسان (سخا) در استان البرز، باهمت کمیته امداد رونمایی شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، سامانه ملی شناسایی نیازمندان و خیر و احسان (سخا) با حضور رئیس کمیته در استان البرز به صورت آزمایشی، رونمایی شد.

 سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم رونمایی از سامانه سخا که در استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به هدف راه‌اندازی این سامانه، گفت: راه‌اندازی سامانه سخا، شناسایی افراد نیازمند را برای خیران واقعی تسهیل می‌کند تا به راحتی بتوانند به جامعه هدف کمک کنند.

 رئیس کمیته امداد تصریح کرد: سامانه سخا، ظرفیتی است که نیازمندان می‌توانند با مراجعه به آن، با حفظ کامل کرامت و عزت نفس، احتیاجات خود را وارد کنند و از حمایت‌ خیران برخوردار شوند.

 وی با تقدیر از کمک‌های خیران و مردم نیکوکار به اقشار نیازمند جامعه، تاکید کرد: با وجود این تعداد خیر و حجم کمک‌هایی که انجام می‌دهند، اگر این کمک‌ها هدفمند و عادلانه توزیع شود، نباید فقیر و نیازمندی در جامعه داشته باشیم.

 بختیاری به راه‌اندازی سامانه سخا در استان البرز به عنوان نخستین استان اشاره کرد و گفت: استان البرز از استان‌هایی است که بیشترین تعداد خیران را دارد و همین باعث شد که این سامانه در البرز رونمایی شود.

 وی بر ضرورت مردمی‌کردن فضای خیر و احسان در کشور تاکید کرد و افزود: هدف اصلی ما این است که سامانه سخا توسط خیران اداره شود و دولت صرفا فضای پشتیبانی این سامانه را به عهده داشته باشد.

 رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه نهادهای زیادی در طراحی و راه‌اندازی سامانه سخا مشارکت داشته‌اند، اظهار کرد: راه‌اندازی سامانه ملی سخا از مصوبات شورای اجتماعی دولت است و دبیرخانه این سامانه در وزارت کشور فعالیت خواهد کرد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...