زیرساخت‌های آموزشی در لیبی به بازسازی فوری نیاز دارند
نهاد بین‌المللی ECW از دولت‌ها، بخش خصوصی و خیرین در سراسر جهان درخواست کرد تا نسبت به تأمین مالی بازسازی فوری زیرساخت‌های آموزشی و تحصیلی در  کشور سیل‌زده لیبی اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، باران‌های سیل‌آسای ناشی از طوفان دانیل، باعث فروریختن دو سد و سیل ناگهانی و ویرانگر در شمال شرقی لیبی، طی ماه اخیر شد. تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که اثرات این فاجعه آب و هوایی در حال تشدید است و شرایط لیبی را پیچیده‌تر کرده و بر تمام بخش‌های جامعه لیبی تأثیر خواهد گذاشت. نزدیک به 300 مدرسه در اثر سیل ویران شده‌ و یا آسیب دیده‌ است و اکنون بسیاری از مدارس به عنوان سرپناه و پناهگاه‌های موقت مورد استفاده قرار می‌گیرند و جنبه آموزشی خود را از دست داده‌اند.

 نهاد Education Cannot Wait (ECW) اعلام کرده است که تعلیم و تربیت بیش از این نباید منتظر بماند، لذا این نهاد بین‌المللی از شرکای استراتژیک و کمک‌کنندگان درخواست می‌کنند تا آموزش‌ها و کمک‌های حفاظتی خود را افزایش دهند و برای ارائه سریع کمک‌های آموزشی اقدام نمایند تا آموزش و محافظت از کودکان آسیب دیده از این فاجعه را فراهم کنند.

آشنایی با نهاد ECW

نهاد Education Cannot Wait (ECW) یک صندوق جهانی سازمان ملل متحد برای آموزش در شرایط اضطراری و بحران‌های طولانی مدت است. این نهاد از آموزش باکیفیت برای دختران و پسران پناهنده، آوارگان داخلی و دیگر دختران و پسران آسیب‌دیده از بحران‌ها حمایت می‌کند. نهاد ECW از طریق سیستم چندجانبه کار می‌کند تا هم سرعت واکنش و پاسخ در بحران‌ها را افزایش دهد و هم کمک‌های فوری و مداخلات و میانجیگری‌های طولانی‌مدت را از طریق برنامه‌ریزی چندساله به هم متصل کند. 

 نهادECW با همکاری نزدیک با دولت‌ها، خیرین و کمک‌کنندگان دولتی و خصوصی، آژانس‌های سازمان ملل، سازمان‌های جامعه مدنی، و سایر فعالان و بازیگران کمک‌های بشردوستانه و توسعه‌ای برای افزایش کارایی کار می‌کند. 

نهاد جهانی ECW (Education Cannot Wait) در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نشست آب‌وهوایی امسال از کمک‌کنندگان خواست تا حمایت مالی خود را برای درخواست تجدید نظر 71.4 میلیون دلاری سازمان ملل متحد افزایش دهند که از این طریق به یک چهارم میلیون نفر، از جمله بیش از 75 هزار نفر کمک‌های آموزشی خواهد رسید. به اعتقاد این نهاد، بحران آب‌وهوایی یک بحران آموزشی است. درست مانند درگیری‌های مسلحانه که به طور ناگهانی و وحشیانه آموزش کودکان و جوانان را در سراسر جهان را مختل می‌کند، بحران آب‌وهوایی نیز چنین است. ما اکنون باید به این بحران پاسخ دهیم و تحصیلات و آموزش آن‌ها نمی‌تواند متوقف شود.

بحران‌های آب‌وهوایی (مثل سیل و طوفان) به طور متعددی مانع از پیشرفت به سمت اهداف توسعه پایدار می‌شود، باعث افزایش تعارض و درگیری‌ها، آوارگی و گرسنگی می‌شود و تلاش‌ها برای تضمین آموزش همگانی تا سال 2030 را از بین می‌برد. اخیراً تحقیقات معتبر نشان داده است که رویدادهای شدید آب‌وهوایی سالانه تقریبا ًبر تحصیل نزدیک به ۴۰ میلیون کودک تأثیر می‌گذارد.

ضرورت کمک 2 میلیون دلاری به آموزش و پرورش لیبی

بنابر اعلام ECW اختصاص ۲ میلیون دلار به عنوان یک واکنش اضطراری برای ایجاد فضاهای یادگیری موقت در لیبی، بازسازی مدارس آسیب‌دیده و حمایت از سلامت روانی و رفاه دختران و پسرانی که زندگی آن‌ها در اثر سیل ویرانگر از بین رفته ‌است، ضروری است.


منبع: ریلایف وب

گزارش از طاهره خدادادی

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...