22 خرداد 1403
اوضاع بحرانی غزه؛ امدادرسانی و حمل مواد غذایی با چهارپایان به جای آمبولانس و وسایل نقلیه / یک خیریه درمان اسب‌ها را به عهده گرفته است
ایندیپندنت در گزارشی به این موضوع پرداخته است که با از بین‌رفتن زیرساخت‌های امداد و نجات در غزه، به ناچار از چهارپایان همچون اسب و حِمار برای امدادرسانی و خدمات آمبولانس استفاده می‌شود. در چنین شرایطی یک خیریه بین‌المللی دامپزشکی، وظیفه درمان اسب‌ها و حِمارهای امدادرسانی را بر عهده گرفته است و با ایجاد کلینیک‌های سیار در مسیرها، به ارائه خدمات دامپزشکی می‌پردازد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، مجله خبری ایندیپندنت، گزارشی را از فعالیت یک خیریه متفاوت در غزه منتشر کرده است. خیریه‌ای  که با ادامه‌دار شدن بحران در غزه برای حمایت از چهارپایانی  که وظیفه امدادرسانی و حمل مواد غذایی را در غزه بر عهده گرفته‌اند، تلاش می‌کند. 

 این خیریه دامپزشکی که دفتر مرکزی آن در انگلیس قرار دارد و نامش safe Haven for Donkeys (پناهگاه امن برای حمارها) با  کمک و درمان اسب‌ها و حِمارهای آمبولانس و باربر، سعی دارد بخشی از آلام  را در این شهر جنگ‌زده بکاهد و به فریاد حیوانات آسیب‌دیده از جنگ  بپردازد و امدادرسانی را نیز تسهیل کند. بمباران‌های سنگین رژیم صهیونیستی به زیرساخت‌های بهداشتی و سیستم امدادرسانی غزه آسیب جدی رسانده  و نبود سوخت، حتی آن تعداد آمبولانس باقی‌مانده را نیز از کار انداخته است. 

 اسب‌ها و حمارها در شرایط کمبود سوخت و نابودی بسیاری از ماشین‌ها و آمبولانس‌ها تنها راه نجات هستند که می‌توانند با جابه‌جایی مردم، غذا، آب و داروهای ضروری در یک شهر ویران‌شده، به مردم خدمت کنند. دکتر دامپزشک «سیف شهدا»، سرپرست تیم سیار چهار نفره این خیریه می‌گوید: «حتی حیوانات نیز به دلیل کمبود غذا و خستگی تحت شرایط وحشتناکی بوده و هر روز  تعداد قابل توجهی از اسب‌ها و حِمارها در اثر انفجار کشته می‌شوند. به رهبری دکتر سیف، تیم پایگاه امن، کلینیک‌هایی را در کنار جاده ایجاد می‌کند تا به حیوانات باربری که زخم‌های وحشتناکی دارند و  صدمات ناشی از موشک‌ها و آسیب دیده‌اند،  کمک کند.»

 «اندی فاکسکرافت»، مدیر اجرایی خیریه به نشریه ایندیپندنت گفته‌ است که ما کاملاً از نیاز انسان آگاه هستیم، اما نمی‌توانیم با رنج حیوانات کنار بیاییم، مخصوصا  زمانی که آن‌ها مشغول کمک‌رسانی هستند. کلینیک‌های کنار جاده‌ای این خیریه در غزه روزانه 30 اسب و حمار را درمان می‌کنند و تقریباً ماهیانه مبلغی بین ده تا بیست هزار پوند را به این کار اختصاص می‌دهد. آن‌ها با مشکلات بسیار، برخی از بسته‌های امدادی، غذای حیوانات و داروهای دامپزشکی را به غزه می‌رسانند. خیریه پناهگاه امن در صدد است مُسَکِّن، باند و آنتی‌بیوتیک و همچنین ابزار جراحی و غذای بیشتری را برای کمک به حیوانات باربر و امدادگر ارسال کند زیرا معتقد است اکنون این چهارپایان بیش از هر زمان دیگری برای مردم مهم هستند. 


منابع:

ایندیپندنت

موسسه خیریه بهشتی امن برای الاغ‌ها


گزارش از نرگس اسفندیاری

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...