خیرین برای احیای معتادان فرهنگ‌سازی کنند
استاندار کردستان بر لزوم ایجاد و تقویت فرهنگ کمک به معتادان و احیای آن‌ها در جامعه با کمک خیرین و رسانه‌ها تأکید کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از ایرنا، اسماعیل زارعی‌کوشا؛ استاندار کردستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان در سنندج با بیان اینکه معتاد قربانی است، اظهار کرد: فضای موجود و عملکرد رسانه‌ها به گونه‌ای بوده که مردم از معتادان فراری باشند، در حالی‌که باید همه از جمله خیرین برای احیای این افراد کمک کنند.

 وی خواستار کمک رسانه و برگزاری همایش‌ها و استفاده از ظرفیت خیرین و مردم برای کمک به بازگشت معتادان بهبودیافته به جامعه و ایجاد حساسیت نسبت به این موضوع شد و افزود: بدون مشارکت مردم نمی‌توان در بحث مبارزه با مواد مخدر موفق شد و این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی و ایجاد حساسیت در جامعه است.

 شناسایی سمن‌های دغدغه‌مند مقابله با مواد مخدر در دستور کار است

 در ادامه مهدی رمضانی؛ رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان اظهار کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر، شاهد تلاش دستگاه‌ها هستیم اما تا زمانی‌که یک برنامه قاطع، جامع و فوری در بحث مبارزه با مواد مخدر نداشته باشیم، هیچ‌گاه به هدف غایی نخواهیم رسید.

 رمضانی با بیان اینکه چرخه معیوبی در بحث مقابله به‌ جهت توزیع گسترده مواد مخدر وجود دارد افزود: در حوزه مشارکت‌های مردمی در صدد اصلاح ساختار و شناسایی خیرین واقعی و سمن‌های پای کار هستیم تا مجمعی ایجاد و به نهادهای دولتی کمک شود.

 وی بر لزوم برچیده‌شدن مظاهر مواد مخدر از کف جامعه تأکید کرد و ادامه داد: باید معتادان متجاهر از کف جامعه جمع‌آوری شوند و روی درمان آن‌ها در کمپ‌ها تمرکز شود.

 بر اساس این گزارش، مجتبی محمدی؛ مدیرکل زندان‌های کردستان هم در این نشست با بیان اینکه ایجاد مراکز ماده ۱۶ جزیره‌ای و کم‌اثر است، بر لزوم ایجاد مجتمع‌های بزرگ حرفه‌آموزی و اشتغال‌زا تأکید کرد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...