جذب بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار تسهیلات خوداشتغالی توسط بهزیستی کاشمر
رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشمر از جذب مبلغ ۱۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار تسهیلات خوداشتغالی طی سال ۱۴۰۲ تاکنون خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از ایسنا، اعظم حسن‌زاده؛ رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشمر با بیان اینکه تأمین اعتبار تسهیلات خوداشتغالی و توانمندسازی افراد تحت پوشش این سازمان از دغدغه‌ها و چالش‌های مهم است گفت: طی سال ۱۴۰۲ تاکنون این اداره نسبت به پرداخت مبلغ ۱۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بابت تسهیلات خوداشتغالی اقدام کرده است.

 وی افزود: در این مدت مبلغ ۶۵۳ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای مشوق‌های بیمه‌ای اعم از خویش‌فرمایی معلولین، کارفرمایی معلولین، کارفرمایی نیازمندان و ارتقاء کارایی معلولین به مددجویان و کارفرمایان تحت نظارت بهزیستی شهرستان کاشمر تخصیص یافت و پرداخت شد.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشمر با بیان اینکه استفاده از ظرفیت کارفرمایان مراکز آموزشی فنی‌وحرفه‌ای و بهره‌گیری از خدمات و ظرفیت شرکت‌ها و کارخانه‌ها و حمایت‌های خیرین از مهم‌ترین راهکارهای اشتغال‌زایی برای مددجویان است گفت: فرزندان بالای ۱۸ سال، زنان سرپرست خانوار و همچنین افراد دارای معلولیت ذهنی، افراد خانواده بیماران اعصاب و روان و افراد بهبودیافته دارای سابقه پاکی بالای یک‌سال از جمله گروه‌های دارای شرایط دریافت تسهیلات اشتغال بهزیستی به شمار می‌روند.

 حسن‌زاده اظهار داشت: با توجه به گستردگی خدمات بهزیستی و نیز گسترش جامعه هدف بهزیستی در سال‌های اخیر و به خصوص با وجود مشکلات اقتصادی خانواده‌های تحت پوشش، امیدواریم شاهد افزایش اعتبارات بهزیستی و مشارکت خیرین در این زمینه باشیم.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...