16 خرداد 1403
حمایت ویژۀ «ائتلاف بشردوستی آسیا» از طرح‌های نوآورانه به نفع جوامع محلی
«ائتلاف بشردوستی آسیا» که یک شبکه بین‌المللی متشکل از 100 سازمان دولتی و غیردولتی برای اقدامات انسانی و نیکوکارانه است، در اجلاس اخیر خود، مبلغ 40 میلیون دلارِ سنگاپور (معادل حدود هزار و 800 میلیاردتومان) برای حمایت از طرح‌های نوآورانه به‌نفع جوامع محلی در آسیا اختصاص داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، در اجلاس سالانه «بشردوستی آسیا 2024»، شبکه بین‌المللی غیردولتی «ائتلاف بشردوستی آسیا» (Philanthropy Asia Alliance ,PAA) بودجه‌ای به‌مبلغ 40 میلیون دلارِ سنگاپور (معادل حدود هزار و 800 میلیارد تومان) را برای مرحله اول طرح‌های نوآورانه آسیا اختصاص داد. این بودجه با نام «ابتکار جوامع» برنامه‌ای است که شبکه جهانی خیریه‌های غیر‌دولتی فعال در عرصه نیکوکاری آسیا با نام «ائتلاف بشردوستی آسیا» قرار است تأمین‌کننده اصلی آن باشد.

 اعضای این شبکه برای حمایت از طرح‌های نوآورانه به‌نفع جوامع محلی در آسیا این بودجه را تأمین کرده‌اند تا در زمینه تغییرات آب‌وهوا، آموزش جامع و فراگیر و بهداشت جهانی و عمومی در جوامع هدف خود در آسیا، نسبت به ایجاد تأثیرات مثبت‌، مؤثرتر، سریع‌تر و رسیدگی به مسائل اجتماعی در منطقه اقدام کنند.

 اختصاص این مبلغ از سوی گروهی از مؤسسات بزرگ نیکوکاری آسیا با هدف ارتقای همکاری میان ‌آن‌ها است تا بتوانند از ناکارآمدی، اتلاف منابع و تکرار اشتباهات در پروژه‌های مشابه، جلوگیری و پرهیز کنند. در واقع این مبلغ قرار است در مراحل مختلف برای همسویی و هم‌افزایی جوامع محلی در آسیا اختصاص داده شود.

 برای توزیع بهتر بودجۀ اختصاص‌داده‌شده، همزمان سه سازمان غیردولتی بین‌المللی با اهداف بشردوستی، در اجلاس بشردوستی آسیا (PAS) 2024 راه‌اندازی شدند و بودجه 40 میلیون دلاری قرار است میان این سه سازمان تقسیم شود.

 نخستین سازمان، «سازمان‌ بشردوستی پیشگام دالیو» است که برای حفاظت و استفاده مسئولانه از اقیانوس‌ها، جوامع مستقر در این مناطق، دریاها و منابع دریایی؛ به‌ویژه در منطقه آسیا تمرکز خواهد کرد و تلاش می‌کند تا استفاده از علم و اکتشافات سازگار با محیط‌ زیست را برای افزایش درک، ایجاد ارتباط و ارزش‌دادن به اهمیت اقیانوس‌ها و اکوسیستم‌‌های دریایی و ساحلیِ مرتبط با آن‌ها به کار گیرد.

 همچنین «سازمان بشردوستی طلایی» و «بنیاد گروه جولیبی» برای حمایت از زمین و جغرافیای طبیعی کره زمین فعالیت می‌کنند. به بیان دیگر، حوزه فعالیت آنان در زمینه اولویت استفاده پایدار از زمین، کشاورزی پایدار، حفاظت از زمین و حفظ تنوع زیستی است. فعالیت عمده این دو سازمان غیردولتی و خیریه، تقویت ابتکارات دوستدار طبیعت در زمینه احیای اکوسیستم‌ها، ترویج تولید غذای پایدار و اجرای شیوه‌های کشاورزی انعطاف‌پذیر است.

 سومین سازمان، «بنیاد تانوتو» (Tanoto Foundation) است که به دنبال آموزش جامع، فراگیر و عادلانه برای همه است. برای دستیابی به این هدف، این بنیاد خیریه برای حمایت از دسترسی به آموزش با کیفیت بالا و ایجاد یک محیط حمایتی برای کودکان در سال‌های اولیه رشد آن‌ها رویکردی جامع اتخاذ خواهد کرد. این رویکرد شامل تقویت مهارت‌های مربیان، بهبود برنامه‌های درسی، استفاده از فناوری نوآورانه و حمایت از سیاست‌های توسعه دوران کودکی است.

 درباره ائتلاف بشردوستی آسیا

 گفتنی است ائتلاف بشردوستی آسیا (PAA) در سال ۲۰۱۸ توسط بنیاد «تِمَسِک» (Temasek) سنگاپور ایجاد شد که هدف آن تقویت بشردوستی مشارکتی در آسیا از طریق مشارکت فعال در بخش‌های مختلف بود. بنیاد تمسک، یک شرکت هلدینگ سنگاپوری است که تنها سهام‌دار آن وزارت دارایی سنگاپور است و به بیان دیگر حامی اصلی آن دولت سنگاپور محسوب می‌شود. 

 ائتلاف بشردوستی آسیا متشکل از بیش از 100 سازمان از 20 کشور آسیایی است که برای ارتقای همکاری و هماهنگی در ارائه کمک‌های بشردوستانه در سه زمینۀ تغییرات آب‌وهوایی، آموزش و سلامت و بهداشت خدمات خود را به اعضا و ذینفعان ارائه می‌دهد. 

منبع:

  1. ائتلاف بشردوستی آسیا


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...