فراخوان «پویش جمعی خیر ایرانیان» برای کمک به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان
 با توجه به وضعیت ناپایدار و مشکلات موجود در مناطق سیل‌زدۀ استان سیستان و بلوچستان، مؤسسه «پویش جمعی خیر ایرانیان» ضمن اعلام نیازها و ضرورت‌ها، عموم علاقه‌مندان به کار خیر را به مشارکت دعوت کرده است.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، با توجه به وقوع سیل در نواحی جنوبی استان سیستان و بلوچستان در اواخر سال گذشته و حجم خسارات وارده بخصوص در منطقۀ دشتیاری، تیمی از مؤسسه خیریه «پویش جمعی خیر ایرانیان» در نخستین روزهای جدید همراه با چند سازمان مردم‌نهاد و گروه‌های جهادی مستقر در منطقه، مطالعات میدانی گسترده‌ای را به عمل آورده است.

 بر اساس این گزارش، بررسی‌های این تیم نشان می‌دهد در شرایط فعلی بیش از مواد غذایی و خوراکی، چند مورد در اولویت است:  اولین اولویت، ساخت و ترمیم سیل‌بندهاست. این موضوع، روستا به روستا بررسی و  مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای هزینه بازسازی برآورد شد‌. در حال حاضر بنا بر اجاره بولدزر با هزینه ساعتی دو و نیم میلیون تومان است. هرچند خرید بولدزر و استقرار آن در منطقه، کاری اساسی و بنیادی است، اما در همان زمان، یک شرکت، به مدت دوهفته بولدزر خود را در منطقه مستقر کرد. چنین نوع کمکی هم بسیار شایان توجه و اهمیت است.

 دومین اولویت، ترمیم و تکمیل خانه‌های آسیب‌دیده است که برای تکمیل و بازسازی آن‌ها، هزینه‌ای معادل ۱۰۰ میلیون تومان برای هر واحد تخمین زده می‌شود. یکی از مسائل مهمی که بر سلامت منطقه تاثیر بسیار دارد، ساخت سرویس‌های بهداشتی است که هزینه ساخت هر سرویس بهداشتی نزدیک به ۴۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. همچنین با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و شدت گرما،  کولر گازی و یخچال به شدت مورد نیاز است. هر نوع کمک مالی و یا اهدای کولرهای گازی و یخچال‌های دست دوم، راهگشاست.

 موسسه خیریه پویش جمعی خیر ایرانیان بنا دارد با همکاری گروه‌های جهادی و سایر سازمان‌های مردم‌نهاد کارآمد مستقر در منطقه، جهت رفع نیازهای زیربناییِ اشاره‌شده گام‌هایی بردارد. از این رو از عموم علاقه‌مندان به کار خیر دعوت بعمل آورده است تا مشارکت‌های خود را به شماره‌کارت‌ رسمی مؤسسه واریز کنند.

شماره کارت بانک پاسارگاد:
۵۰۲۲۲۹۷۰۰۰۲۱۲۶۵۹

شماره شبا بانک پاسارگاد:
Ir960570032681015248925101

برای اطلاع بیشتر با شماره‌ ۰۹۱۲۲۷۰۳۷۹۰ و یا ۸۸۵۴۰۷۵۰_۰۲۱ تماس بگیرید.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...