آمادگی وزارت علوم برای همکاری با خیرین خوابگاه‌ساز
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: چنانچه خیرین 40 درصد هزینه‌های یک خوابگاه را تأمین کنند، 60  درصد مابقی را وزارت علوم تأمین می‌کند. به رؤسای دانشگاه‌ها تأکید کرده‌ایم که اسم خیرین را به هر میزان که کمک کرده‌اند، بر اتاق یا واحد خوابگاهی ثبت کنند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدعلی زلفی‌گل؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، چهارشنبه هشتم فروردین با حضور در برنامه «صف اول» شبکه خبر سیما به سؤالات مطروح پاسخ داد. 

 زلفی‌گل در پاسخ به یکی از سؤالات که درباره خیرین خوابگاه‌ساز بود، اظهار کرد: خیرینی که وارد این عرصه بشوند اگر ۴۰ درصد هزینه را آنها پرداخت کنند  ۶۰ درصد را وزارت علوم از طریق اعتباراتی که اختصاص داده می‌شود تامین می‌کند، حتی ما به رؤسای دانشگاه‌ها گفته‌ایم که اگر برایشان مقدور است، افرادی که به عنوان خیّر وارد عرصه خوابگاهسازی می‌شوند، اگر حتی هزینه یک تخت را هم بدهند، نام ایشان را بنویسید. یا اینکه اگر به ساخت یک اتاق و یک واحد خوابگاه متاهلی کمک کرد. خوشبختانه خیلی از دانشگاه‌ها هم دارند از این ظرفیت استفاده می‌کنند. تلاش بر این است که اتفاقات خوبی بیفتد. 

 وی افزود: یک کار دیگری هم که خوشبختانه با حضور ریاست محترم جمهوری و وزیر راه و شهرسازی مقدماتش مهیا شد، بحث ساخت خوابگاه‌های متاهلی از طریق تسهیلاتی است که برای نهضت ملی مسکن وجود دارد، یعنی از همان تسهیلات بانک‌ها در اختیار دانشگاه‌ها قرار بدهند برای ساخت خوابگاه‌های متاهلی. خوشبختانه در  دانشگاه‌ها ما مشکل زمین نداریم و در قانون بودجه هم آمده است که دانشگاه‌ها  می‌توانند از تسهیلات بانک‌ها استفاده کنند، البته آنجا یک محدودیتی گذاشته بودند که در حد درآمد‌های اقتصادی‌شان از طریق تسهیلات بانک‌ها استفاده کنند که ما پیگیری می‌کنیم و پیگیری خواهیم کرد که تضمین دانشگاه‌ها را قبول کنند و به این درآمد اقتصادی محدودش نکنند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...