رویداد «خانوادۀ میزبان» با هدف تشویق به میزبانی از کودکان بی‌سرپرست برگزار می‌شود
نخستین رویداد ترویجی «خانواده میزبان» با هدف تشویق مردم به میزبانی از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست، 12 بهمن در سالن اجتماعات کارخانه نوآوری آزادی برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، اولین رویداد ترویجی «خانواده میزبان» با هدف آشنایی بیشتر عموم مردم با این طرح انسان‌دوستانه و تشویق آن‌ها به میزبانی از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست، 12 بهمن ماه در سالن اجتماعات کارخانه نوآوری آزادی برگزار می‌شود.

 این رویداد که تحت نظارت سازمان بهزیستی و توسط مؤسسه خیریه «طلیعه مهر طاها» و با همکاری استارتاپ «پرباز» و کارخانه نوآوری آزادی برپا می شود، از ساعت ۹ تا ۱۲ ادامه خواهد داشت و در آن حدود 100 خانواده متقاضی میزبانی از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست با شیوه‌ها و شرایط این طرح آشنا می‌‌شوند. در این رویداد، کارشناسان و روان‌شناسان، مزایای زندگی در خانواده نسبت به زندگی گروهی در مراکز نگهداری را به صورت علمی و تجربی به مخاطبان توضیح می‌دهند و به پرسش‌ها و ابهامات آن‌ها پاسخ خواهند داد. همچنین در این رویداد، نحوه ثبت‌ نام و درخواست برای میزبانی از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست به متقاضیان اعلام خواهد شد. 

این طرح که در پی اصلاح آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۶ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست (مصوب ۱۳۹۲) در 20 فروردین ۱۴۰۲ اجرا می‌شود، از اواسط بهمن‌ماه امسال در استان تهران آغاز شده است و تاکنون تعداد محدودی کودک و نوجوان به خانواده‌های میزبان منتقل شده‌اند.

 یادآوری می‌شود، حضور در رویداد ترویجی خانواده میزبان رایگان است و علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند عدد یک را به شماره ۰۹۳۶۰۹۸۶۷۰۱ ارسال کنند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...