آزادی ۶۹۴ زندانی غیرعمد به برکت نذر رضوی
بنابر اعلام مدیر مرکز بانوان و امور خانواده بنیاد کرامت‌ رضوی، ۶۹۴ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای اجرای طرح پویش نذر امام رضا (ع) تاکنون از زندان‌های سراسر کشور آزاد شده‌اندکه دراین میان، نقش خادمیاران رضوی برای اخذ رضایت از شاکیان پررنگ بوده است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، فاطمه دژبُرد، مدیر مرکز بانوان و امور خانواده بنیاد کرامت‌ رضوی با اعلام اینکه ۴۸۷ نفر از زندانیان آزادشده، پدر و ۲۰۷ نفر آن‌ها زن بوده‌اند، اظهار کرد: مجموع بدهی این زندانیان رقمی افزون بر سه هزار و ۸۸۱ میلیارد ریال بود که بیش از ۲ هزار و ۴۹۲ میلیارد ریال آن از سوی آستان قدس رضوی تامین شده است.

 مدیر مرکز بانوان و امور خانواده بنیاد کرامت رضوی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال این مبلغ، با وساطت خادمیاران رضوی و اخذ رضایت از شاکیان بخشیده شده است، ادامه داد: مبلغی افزون بر یک هزار و ۳۸۸ میلیارد ریال به همت ستاد دیه و یا مشارکت سایر نهادها برای این پویش جمع‌آوری شده است.

 دژبرد گفت: استان‌های فارس و اصفهان به ترتیب با آزادی ۲۷۲ و ۲۵۳ زندانی، بیشترین تعداد آزادسازی زندانیان پویش نذر امام رضا (ع) را به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است پویش ملی نذر امام رضا (ع) از سال ۱۳۹۹ بر اساس تفاهم بین بنیاد کرامت رضوی و ستاد دیه کشور در خصوص آزادی زندانیان بدهکار مالی ناشی از جرایم غیرعمد در کشور فعال شد که طبق توافق در این چهارچوب تا یک سال پس از آزادی، ارتباط مستمر خدام رضوی با زندانی و خانواده آنها حفظ می‌شود.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...