16 خرداد 1403
بازارچه خیریۀ سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد
بازارچه خیریه سازمان ملل متحد (UN internatinal Bazaar)، برای دومین بار در سال جاری میلادی (۲۰۲۴)، با همت همسران سفرا و هیئت‌های دیپلماتیک کشورهای عضو سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد. ایران نیز در این بازارچه غرفه داشت و قرار است عواید حاصل از محصولات غذایی و صنایع دستی این رویداد، به قربانیان جنگ به‌ویژه مردم غزه اختصاص  پیدا کند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، رویداد «بازارچه خیریه سازمان ملل متحد» (UN internatinal Bazar) توسط «باشگاه زنان هیئت‌های سازمان ملل متحد» (UNDWC) برای دومین بار در سال جاری و با حضور دبیرکل سازمان ملل متحد و همسرش افتتاح شد. این رویداد خیریه با مشارکت نمایندگی‌های دیپلماتیک کشورهای مختلف جهان و  همسران آن‌ها، در مقر  نیویورک این سازمان، برگزار می‌شود.

 باشگاه زنان هیئت‌های سازمان ملل متحد، انجمنی است که همسران هیئت‌های دیپلماتیک سازمان‌ملل متحد در آن عضویت دارند. معمولاً این باشگاه در شهرهای وین، ژنو و نیویورک که مقرهای دیپلماتیک سازمان ملل هستند، رویدادهایی را به صورت دوره‌ای برگزار می‌کند. این باشگاه در طول مدت سال رویدادهایی چون نمایشگاه، بازار خیریه و یا پویش‌های مختلف را به نفع زنان، کودکان و مسائل جنگ برگزار می‌کند که بازارچه خیریه یکی از مهم‌ترین آن‌هاست.

 «آنتونیو گوترش» در توئیتی که روز چهارشنبه 16 خردادماه منتشر کرد در مورد این رویداد نوشت: «من و همسرم «جوی» عمیقاً مفتخر بودیم که امروز به عنوان مهمان افتخاری در بازار بین‌المللی سازمان ملل متحد در سال 2024 که سخاوتمندانه توسط باشگاه همسران نمایندگان سازمان ملل میزبانی شد، حضور پیدا کنیم.  هر سال، این رویداد ما را با روحیه همبستگی، شفقت و مشارکت گرد‌هم می‌آورد و برای ما، یادآور قدرت و تدبیر خارق‌العاده‌ای است که در خانواده متنوع ما در سازمان ملل وجود دارد.»

 ایرنا در گزارشی درباره این رویداد نوشته است: این بازارچه خیریه که دومین دورۀ آن در سال جاری میلادی (۲۰۲۴) است، روز سه‌شنبه به وقت محلی با همت همسران سفرا و دیپلمات‌های کشورهای سازمان ملل در نیویورک برگزار شد تا سنت حسنه کمک به نیازمندان و آوارگان جهان همچنان زنده نگه داشته شود. در سال‌های گذشته، تمام عواید این بازارچه به پروژه‌های پناهندگان، زنان و کودکان در کشورهای درگیر جنگ و بحران آوارگی اختصاص می‌یافت و قرار است عواید امسال بازارچه خیریه صرف قربانیان جنگ از جمله جنگ غزه شود.

 همسران دیپلمات‌ها طی روزهای گذشته در بازارچه، صنایع دستی و آثار هنری کشورهای خود را که نماد فرهنگ و هنر مردم سرزمین آن‌ها است را در کنار سرو انواع غذاها، دسرها و خوراکی‌های به بازدیدکنندگان ارائه می‌کردند. جمهوری اسلامی ایران نیز همچون هرسال به همت نمایندگی ایران نزد سازمان ملل و با حضور فعال این نمایندگی و همسران دیپلمات های ایرانی، مشارکت چشمگیری برای عرضه صنایع دستی کشورمان داشت که بسیار مورد استقبال کشورها قرار گرفت. همچنین انواع غذاهای ایرانی در این بازارچه خیریه ارائه شد که طبق معمول بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

منابع :

خبرگزاری ایرنا

شبکه اجتماعی X

UNDWC


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...