کمک 3 هزار میلیارد تومانی خیرین به پژوهشگاه رویان
مدیرعامل خیرین پژوهش سلامت رویان با بیان اینکه همواره در پژوهشگاه رویان خیرین در کنار اندیشمندان بوده‌اند گفت: مجموع کمک خیرین به پژوهشگاه رویان برای پیشبرد اهداف علمی، سه‌هزار میلیارد تومان بوده است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از ایسنا، محمدحسین سالاریان‌زاده؛ مدیرعامل خیرین پژوهش سلامت رویان در همایش تکریم از خیرین پژوهش سلامت که 8 خرداد در پژوهشگاه رویان برگزار شد بیان کرد: پژوهشگاه رویان به عنوان کمک به باروری مطرح‌ است اما بیش از دو دهه بر روی بیماری‌های صعب‌العلاج‌ هم کار می‌کند.

 وی با بیان اینکه در پژوهشگاه رویان خیرین در کنار اندیشمندان بودند افزود: پژوهشگاه رویان از تولید دانش‌بنیان به کارآزمایی بالینی رسیده است. در حال حاضر نیز زیرساخت‌های خوبی در مجموعه رویان شکل گرفته است که‌ می‌توان به ناباروری، سرطان و دیابت اشاره کرد.

 مدیرعامل خیرین پژوهش سلامت رویان بیان کرد: بیش از سه میلیون زوج نابارور در ایران هستند که هزینه هر دوره درمان آن‌ها در رویان معادل هشت تا ۳۰ میلیون تومان است که اگر در شرایط معمول بخواهند درمان کنند تا پنج‌برابر افزایش پیدا می‌کند. همچنین بیماری اِم‌اِس در ایران ۹۷ هزار نفر را درگیر کرده است و هزینه درمان آن ۱۲ تا ۳۶ میلیون تومان است.

 وی ادامه داد: بیماری دیابت ماهانه یک تا ۱۰ میلیون هزینه درمان دارد. در تمام محورهای مذکور، پژوهشگاه رویان طرح‌های عملیاتی را اجرا کرده است. برای نمونه می‌توان به پیوند سلول‌های انسولین‌ساز زیر پوست بیمار دیابتی، پیوند سلول‌های لنفوسیت‌ کشنده طبیعی به مبتلایان سرطان گلیوبلاستوما و طراحی دارو برای بیماران کلیه پلی کیستیک براساس مکانیزم مولکولی برای جلوگیری از پیشرفت کیست اشاره کرد.

 سالاریان‌زاده با اشاره به مشارکت خیرین در پژوهشگاه رویان گفت: مجموعه سرمایه خیرین در پژوهشگاه رویان بیش از سه‌هزار میلیارد تومان بوده است.

 در پایان این همایش از پیشکسوتان حوزه درمان ناباروری با حضور مسئولان و خیرین سلامت تجلیل شد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...